TCL 55EP680 - granie

krzysiekstw

New member
Cześć wszystkim,
Szukałem dosyć długo, nie tylko na tym forum i niestety nie widzę rozwiązania mojego problemu.
Dopiero co kupiłem telewizor TCL 55EP680 - zdecydowałem się na niego ze względu na android tv, myślałem, że ten system pozwoli mi na bezprzewodowe granie na telewizorze poprzez steam link / amd link / geforce now lub jakikolwiek inny programu tego typu.
Niestety, każda z przetestowanych przeze mnie opcji przekłada się na ogromne zacięcia.
Testowałem na wifi i na kablu, sprawdziłem również jak działa to na telefonie (idealnie płynne).

Czy ktokolwiek ma może podobny problem?
Czy jest jakieś rozwiązanie czy muszę z tego zrezygnować?

Z góry dzięki za pomoc.
 

maciekmm

Member
A jakie masz oprogramowanie ?
Obawiam sie ze rozwiazanie jest jedno... Wymiana TV na telewizor innej marki.
Rowniez kupilem TCLa (55EC780) i teraz tego zaluje. Trzeba bylo trzymac sie Sony...a nie bawic sie w jakies wynalazki...
 

krzysiekstw

New member
W tym momencie mam V351.
Czy na jakiejkolwiek wersji działa to ok?
Teoretycznie mogę jeszcze oddać TV, jednak nie wiem czy za tą cenę (1600 po cashbacku) dostanę coś lepszego..
 

maciekmm

Member
A co masz do ec780? wg mnie to świetny telewizor.

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka

1) Przycinanie obrazu na kreskówach
2) Tandetny uplynniacz ruchu który nic nie uplynnia tylko sprawia ze obraz migocze przez co nie mozna normalnie ogladac
3) Bardzo ciezka wspolpraca z modulami CAM
4) Powolne dzialanie systemu
5) Ukladanie listy kanalow to jakies totalne nieporozumienie... Nie bede pisal szczegolow. Kazdy kto probowal ulozyc liste bedzie wiedzial o co chodzi. W dodatku po ponownym przeskaniowaniu czy satelity czy DVBT wszystkie ustawienia szlag trafia
6) Bardzo slabe katy boczne
 

krol44

New member
Nie zauważyłem żadnego z tych problemów , camu nie sprawdzałem bo nie mam. Smużenia też nie widzę a system chodzi lepiej niż dobrze.

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka
 

andyd970

Member
Kolega wyżej nie jest żadnym wyjątkowym szczęśliwcem ja też nie mam takich problemów a upłynniacz działa dobrze, bo to co powoduje migotanie obrazu to nie jest uplynniaczem tylko jakimś śmiesznym badziewiem pod tytułem wyraźny ruch LED to samo zresztą jest w tv Samsunga to samo powoduje wiem bo nam też tv Samsunga 55hu6500 w Tcl uplynniaczem jest redukcja migotania i działa normalnie.
 

krol44

New member
Nie mam żadnych problemów z telewizorem. Android śmiga jak szalony obraz bardzo dobry a o dźwięku nawet nie będę pisał. Podejrzewam że kolega i w sonym o ponad tysiąca droższym też coś znajdzie . Jak ktoś lubi marudzić to zawsze dziurę w całym znajdzie.

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka
 

kerm85

New member
65ec780 v351 system dziala szybko i sprawnie. Cam nie uzywam, dvbt i satelity tez nie. Sa problemy z hdr szczegolnie przy grach, poza tym reszta dziala.

Wysłane przy użyciu Tapatalka
 

krol44

New member
Ja mam system coś 320 z hakiem jak kupiłem telewizor to wyskoczyła mi aktualizacja i ja zrobiłem.

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka
 

Tinkas

New member
1) Przycinanie obrazu na kreskówach
2) Tandetny uplynniacz ruchu który nic nie uplynnia tylko sprawia ze obraz migocze przez co nie mozna normalnie ogladac
3) Bardzo ciezka wspolpraca z modulami CAM
4) Powolne dzialanie systemu
5) Ukladanie listy kanalow to jakies totalne nieporozumienie... Nie bede pisal szczegolow. Kazdy kto probowal ulozyc liste bedzie wiedzial o co chodzi. W dodatku po ponownym przeskaniowaniu czy satelity czy DVBT wszystkie ustawienia szlag trafia
6) Bardzo slabe katy boczne
7) Brak dźwięku 5.1 po ARC na wszystkich aplikacjach poza wbudowanym Centrum Multimediów
8 ) Centrum Multimediów, które wiecznie ma problem z napisami i nie potrafi przewijać filmów
9) skopane aktualizacje powyżej wersji v252 - HDRów nie da się oglądać, bo wywala brighntess w kosmos
10) ogromny lag na chromecast, przez co można zapomnieć o bezprzewodowej pracy (ponad 5 lat fajnie mi się tak pracowało na miracast w jakimś budżetowym LGku)
11) niedziałające IPTV (tak wiem, na jakichś nowszych nieoficjalnych FW działają, ale patrz pkt. 9)



No ale ma też niepodważalne plusy - jest tani i duży :)
 

Lechu1956

New member
@maciekmm. U mnie na żadnym telewizorze(LG,Sony i TCL) współpraca z modułami nie jest łatwa.
Edycja kanałów na wszystkich fatalna.
Canalplus przeprowadza testy ECP. Ponad 90% telewizorów ma problemy. Podobno TCL ma CI+ (1.4 ECP). Niestety nie zauważyłem , żeby ktoś posiadający moduł ECP sprawdzał działanie na TCL.
Używam moduły około 9 lat. Jeszcze nigdy nie widziałem przy nowych wersjach oprogramowania każdego telewizora , że poprawiono współpracę z modułami naszych operatorów. A problemów jest sporo. Natomiast poprawki są w oprogramowaniach, jeżeli chodzi o moduły operatorów w innych krajach. Po prostu tak traktują nasz kraj producenci wszystkich telewizorów.
 

firefl

Active member
Bez reklam
kwestia definicji. Najbardziej oficjalne są OTA, potem mniej oficjalne są publikowane przez producenta ale do pobranie, kolejne - od Kiki, i następne ze źródeł serwisowych. Te wszystkie są od producenta z podpisem cyfrowym.

Czasami pojawiają się inne wersje "modyfikowane". Wymagają zmian boot loadera i/lub roota. Te już nie są od producenta.

Należy pamietać, że wersje od producenta uaktualniane przez boot upgrade są od producenta. Te obce zwykle wymagają intstalacji TWRP.
 
Do góry