TCL 55C835 vs. Samsung Neo QLED 55QN85B

radzix

Member
Witam,
Który tv będzie dla mnie lepszym wyborem TCL 55C835 vs. Samsung NeoQLED 55QN85B. Aktualnie te 2 tv są w tej samej cenie. Tv używam do Canal+, Netflix, HBO Max, YT, sporadycznie XBox One S.
Aktualnie posiadam plazmę z 15 letnim przebiegiem, aczkolwiek mimo wszystko lubię obraz na swoim tv. Największy jej ból to czerń, a właściwie jej brak oraz brak Smart TV. Platformy streamingowe muszę, odpalać z dekodera lub konsoli. Oglądanie seriali z ciemnymi scenami jest mega denerwujące. Na TV głównie oglądam sport, film, seriale.

Zależy mi na:
  • co najmniej dobrej lub bardzo dobrej czerni,
  • płynności do oglądania sportu
  • smart tv. czy Tizen będzie porównywalne z Google TV?
  • w miarę przyzwoity dźwięk jak na to co mogą zaoferować wbudowane głośniki.
Preferuje naturalne kolorowy bez przejaskrawień. Pomieszczeni nie jest nasłonecznione.

A może coś innego w tym rozmiarze i budżecie?
 

tom500

Member
Tu masz porówananie. https://www.mediaexpert.pl/compare

Zdecydowanie Samsung. Lepsza jasność ekranu, mniejsze zużycie prądu, więcej głośników. Wsparcie, serwis, itp.

Kilka lat temu kupiłem TCL. Obiecali w 2020/21 Androida 11, ale się wypieli. Tzn. prezes na Europę w wywiadach obiecywał. Fajne TCL robi TV, ale niestety ma zbyt krótkie wsparcie i niedopracowany soft. Ma pewne stałe drobne problemy z szybkim startem, który lepiej mieć wyłaczony, bo inaczej samoczynnie robi w nocy pobudki. Prime Amazona w TCL z rocznika modelowego 2017 trzeba wgrywać w dziwaczny sposób, przez zewnętrzny menadzer plików, bo inaczej jest niedostępny. Aktualizacji OTA w TCL miałem chyba jedną lub dwie. Nieeeeee. TCLa więcej bym nie kupił. TV powinien być bezproblemowy.
 

Marlo

Active member
Ja już pisałem ,po aktualizacji oprogramowania V469 cewki przestały piszczeć bo zrobili że strefowe wygaszanie w trybie niskie i wysokie jest takie same , a była spora różnica
na korzyść trybu wysokie ,czerń ,kontrast. Cewki przestały piszczeć kosztem jakości obrazu,cwaniaki z TCL myśleli że nikt nie zauważy. Źle przetłumaczone menu ,to jest lekceważące podejście do klientów, miałem sporo TV ale C835 to jest pierwszy TV gdzie w menu są takie błędy w tłumaczeniu , są nawet śmieszne i zabawne. To jest telewizor w którym samo może się coś poprzestawiać w ustawieniach, sądzę że przed TCL jest jeszcze kilka lat ,jak zaczną wypuszczać dopracowane produkty pod każdym względem.
 

ImpalerV

Member
V474 better than V469 and about the approach to the customer you are right, its very complicated in Romania at list. Tho as i understand in UK its the same.
But about what C835 can have and give its better than Samsung, Sony, LG, Philips (LEDs)
Before and buy C835 and buy XR X93J Sony.

PS: there is any good or very good media player for better upscaling for HD or less quality from the sources? nVIDIA Shield can be a good option or i will buy it for nothing?
 
Do góry