TCL 55C745 problem z dźwiękiem

jarek65w

New member
Cześć
Mam problem z dźwiękiem w tym TV , wiem że nie powinienem oczekiwać z tej półki za wiele ale dzięki w porównaniu do starej plazmy Panasą 43 całe to dramat.
Nie chciała plazma się popsuć wiec coś tam względnego i niedrogiego sobie kliknąłem przed świetami. Obraz jeszcze ujdzie ale dźwięk to tragedia i nie wiem czy ten TV tak ma czy trafiłem wadliwy egzemplarz ? W czym problem , dźwięk jest tragicznie płaski jakbym tani głośniczek wstawił w jakieś pudełko. Momentami dzięki się poprawia jakby załaczaly się jakieś efekty lub dodatkowe głośniki ? Jest wtedy głośniej i lepiej ale to tylko momenty.
Nic nie znalazłem w ustawieniach aby to poprawić , DA i inne ulepszacze nic nie zmieniają. Sygnał optyczny z TV podany na KEF egg jest całkiem ok ale nie słuchałem tego dłużej. Natomiast wbudowane głośniki to w zasadzie jak jeden mono głośniczek w pradawnym telewizorze Jowisz .
Nie wiem czy zgłaszać to jako wadę TV czy to kwestia ustawień których mimo że szukałem do swojego modelu nie znalazłem , cytowane w necie menu jest inne niż to co mam w TCL 55C745 55" QLED 4K 144Hz Google TV Full Array Dolby Vision Dolby Atmos HDMI 2.1.
Ktos doradzi co zrobić ?
pozdrawiam
 
Do góry