TCL 55C728 problem z dźwiękiem

gruku

New member
Witam.
Kupiłem tv 55C728, wcześniej używałem Samsung 48h6400 i mam problem z przesyłaniem dźwięku do kina domowego LG. Na Samsungu wszystko działało super w filmach z dolby digital dźwięk był super max głośność 40/75 i było bardzo głośno i mocny bas. Na dekoderze multimedii dźwięk był w pcm i było cicho bez basów na 75 miałem tak jak na dolby 35 ale tv Samsunga pozwalał na zmianę formatu na DTS Neo 2.5 taki który powodował że kino grało bardzo głośno. Teraz po podłączeniu do TCL kino gra zawsze jakby było w formacie pcm niezależnie co ustawie w ustawieniach. Włączam netflixa słabiutko włączam dekoder tak samo słabo, ustawiam w ustawieniach dolby digital DTS i gra słabo przełączanie między pcm a dolby nie zmienia nic w poziomie dźwięku. Jestem załamany nic nie mogę z tym zrobić chyba lepiej działa wbudowany głośnik w tv niż kino 1000W. Czy coś można z tym zrobić bo nie mogę oddać tv eh :( . Kolejna sprawa to brak dźwięku w głośnikach tv po wyłączeniu arc i przełączeniu na " głośniki wewnętrzne" dopiero wyjęcie HDMI z gniazda tv powoduje zadziałanie głośników tv ( wyłączanie kina domowego nic nie daje ). Dźwięk z tv na kino wychodzi tak jakby omijając całkowicie ustawienia tv w Samsungu sam podświetlał format dźwięku który jest dostępny dla danego materiału w tcl mogę włączyć wszystko ale żadna opcja nie wpływa na jakość dźwięku. Ten tv to jakaś pomyłka.
 
Ostatnia edycja:

gruku

New member
Brak 5.1

Ewidentnie tv nie wysyła sygnału 5.1 do kina. Nieważne co oglądam czy Netflix czy YouTube czy przez HDMI czy przez optyka kino dostaje sygnał PCM 2.0 tragedia. Żadne ustawienia nie działają. Czy to podlega reklamacji.
 
Do góry