TCL 55C635

Q-ba

New member
Witam
dostałem dzisiaj w prezencie od dzieci TCL 55C635. Wcześniej używałem Samsunga 49" i tu mam problem z jakości obrazu w TCL. O ile kolory oglądając netflixa czy Tv z listy iptv są OK to kablówka HiWAY z INEI jest tak przejaskrawiona, że masakra. Nie potrafię znaleźć prawidłowych ustawień obrazu. Czy mógłbym prosić o podanie poprawnych ustawień?
 

Q-ba

New member
Witam
wysłany dzisiaj w prezencie od dzieci TCL 55C635. Następnie używam Samsunga 49" i tu mam problem z jakością obrazu w TCL. O ile kolory oglądając netflixa czy Tv z listami iptv są OK to kablówka HiWAY z INEI jest tak przejaskrawiona, że masakra. ustanowienie norm?
poprawiam tekst bo klawiatura sie wiesza
Witam
dzisiaj dostałem w prezencie od dzieci TCL 55C635. Do tej pory używałem Samsunga 49" i tu mam problem z jakością obrazu w TCL. O ile kolory oglądając netflixa czy Tv z listami iptv są OK to kablówka HiWAY z INEI jest tak przejaskrawiona, że masakra. Czy można to jakoś wyregulować? Próbowałem różnych ustawień i ciągle nie jest dobrze.
 

Q-ba

New member
Jestem już po wizycie serwisanta.
Plusem jest nowy dekoder :) natomiast jak okazało się moja niewiedza była przyczyną tego przejaskrawienia, gdyż wcześniej nie znalazłem tej opcji w ustawieniach wejścia. Była włączona opcja wymuszania obrazu HDR. Wyłączenie jej oraz pokrewnych tego ustawienia przywróciło obraz do w miarę "normalnego" ale i tak trochę odbiegającego od tego co mam bezpośrednio z listy iptv.
Minusem zaś - płatna naprawa bo to nie dekoder był przyczyną :).
Wobec powyższego ponownie proszę o przesłanie ustawień obrazu (detemoto@gmail.com).
Z góry dziękuję
 
Do góry