tanie odtwarzacze blu ray i dźwięk przestrzenny

lehronn

New member
Witajcie,

Zakupiłem niedawno zestaw kina domowego (Yamaha RX-V477) i zestaw głośników 5.0.

Chcę zakupić jakiś możliwie najtańszy odtwarzacz BD, ze względu na to że posiadam telewizor SAMSUNG pomyślałem o najtańszym odtwarzaczu ich produkcji, ale gdy na ich stronie porównałem go z droższym okazało się że tańszy koduje dźwięk tylko w stereo - zaś droższy w 5.1.

Zerknijcie na stronę:
samsung.com/pl/consumer/tv-audio-video/blu-ray-and-dvd-players/blu-ray-and-dvd-players/BD-F5100/EN]BD-F5100

pisze tam:
Kodowanie sygnału audio
Dolby Decoding Channel 2 Ch
DTS Decoding Channel 2 Ch

dopiero w modelu wyższym pisze już inaczej np:
samsung.com/pl/consumer/tv-audio-video/blu-ray-and-dvd-players/blu-ray-and-dvd-players/BD-H6500/EN]BD-H6500
Dekodowanie dźwięku
Dolby Decoding Channel 7.1-kanałowy
DTS Decoding Channel 7.1-kanałowy


Czy faktycznie po podłączeniu tego najtańszego odtwarzacza do amplitunera 5.1 i włączeniu płyty z dźwiękiem 5.1 dźwięk będzie kodowany z płyty w stereo i dopiero przerabiany w ampli do 5.1? Chciałbym by dźwięk w miarę możliwości był bezstratnie kodowany w 5.1.

Pozdrawiam.
 

Big-Apple

New member
Witajcie,

Zakupiłem niedawno zestaw kina domowego (Yamaha RX-V477) i zestaw głośników 5.0.

Chcę zakupić jakiś możliwie najtańszy odtwarzacz BD, ze względu na to że posiadam telewizor SAMSUNG pomyślałem o najtańszym odtwarzaczu ich produkcji, ale gdy na ich stronie porównałem go z droższym okazało się że tańszy koduje dźwięk tylko w stereo - zaś droższy w 5.1.

Zerknijcie na stronę:
samsung.com/pl/consumer/tv-audio-video/blu-ray-and-dvd-players/blu-ray-and-dvd-players/BD-F5100/EN]BD-F5100

pisze tam:
Kodowanie sygnału audio
Dolby Decoding Channel 2 Ch
DTS Decoding Channel 2 Ch

dopiero w modelu wyższym pisze już inaczej np:
samsung.com/pl/consumer/tv-audio-video/blu-ray-and-dvd-players/blu-ray-and-dvd-players/BD-H6500/EN]BD-H6500
Dekodowanie dźwięku
Dolby Decoding Channel 7.1-kanałowy
DTS Decoding Channel 7.1-kanałowy


Czy faktycznie po podłączeniu tego najtańszego odtwarzacza do amplitunera 5.1 i włączeniu płyty z dźwiękiem 5.1 dźwięk będzie kodowany z płyty w stereo i dopiero przerabiany w ampli do 5.1? Chciałbym by dźwięk w miarę możliwości był bezstratnie kodowany w 5.1.

Pozdrawiam.

allegro. pl/odtwarzacz-blu-ray-3d-lg-bp640-i4944359168.html

Ja posiadam model 660 ale kupiony w 2009+- więc nie wiem jaki jest rok produkcji 640
Odtwarzacz wszystko jedzący jeśli chodzi o pliczki odtwarza nawet *.TS gdzie inne w ogóle tego nie rozpoznają.

Samsunga miałem i nie dziękuje.

Możesz jeszcze iśc w SONY ale wiadomo oni mają project Cinavia + player możesz zanieść do serwisu już po 1.5 roku używania mój player był naprawiany u kumpla w sklepie komputerowym i co najśmieszniejsze padł tylko silniczego od rozruchu nic poza tym.

A to jest mój model

allegro .pl/odtwarzacz-blu-ray-lgbd660-3d-i4950822114.html ale ktoś sprzedaje

ustaw sobie że za dekodowanie fonii odpowiadać będzie YAMAHA
 

lehronn

New member
allegro. pl/odtwarzacz-blu-ray-3d-lg-bp640-i4944359168.html
Samsunga miałem i nie dziękuje.

[...]

Możesz jeszcze iśc w SONY ale wiadomo oni mają project Cinavia

[...]

ustaw sobie że za dekodowanie fonii odpowiadać będzie YAMAHA

1. Dlaczego dziękujesz za samsunga? Co w nim nie tak?
2. Cinavia jest chyba na terenie UE już obowiązkowa we wszystkich nowych odtwarzaczach. Jeśli ni wyciągnijcie mnie z błędu.
3. Czyli te tańsze tego nie kodują w 5.1 tak? Ale czy w takim razie przesyłają one po HDMI bezstratnie sygnał LPCM dzięki któremu mój wzmacniacz będzie to bez problemu dekodował? W ten sposób na wzmacniacz audio przesyłam sygnał audio z Playstation3 i jest ok.
 
Do góry