Tani telewizor do telewizji

pepe1963

New member
Dzień dobry.
Myślałem, że obejdzie się bez tego postu bo będę mógł skorzystać z zawartej tu już wiedzy. Niestety jestem chyba jakimś „dziwolągiem” bo moje potrzeby są jakieś inne niż te wymieniane w większości postów. Szukam po prostu niedrogiego telewizora do telewizji. Być może każdy model się nadaje do tego ale wolałbym dowiedzieć się co inni sądzą na ten temat. Zacznijmy od tego, ze mam w tej chwili chyba już 11 lat telewizor Samsung 40C650. Spełnia on moje potrzeby co do jakości obrazu. Decydując się na nowy sprzęt nie chciałbym sobie pogorszyć wrażeń. Jak oglądam telewizję? Pomieszczenie 45 m2, telewizor centralnie w odległości 2,5 m od widza ale zdarza się, ze przebywamy w różnych miejscach tego pomieszczenia i zerkamy na ekran. Odbiornik wisi na ścianie zachodniej naprzeciwko okna. Wiosną i jesienią promienie słoneczne przed południem sięgają ekranu. Co oglądamy? Programy, tematyczne, informacyjne, sport, czasem jakiś serial czy teraz jak kina są pozamykane to film. Sygnał telewizyjny mam z kablówki i nie chciałbym podpinać dekodera ale tak jak do tej pory używać karty z modułem CI. Jeżeli chodzi o smart tv to zdarza się oglądać Youtube i Netflix. Budżet to 2-2,5 tys. zł. Jeżeli chodzi o oczekiwania to łatwiej zniosę fakt, że czerń nie jest idealnie równa i czarna niż to, że w słoneczny dzień nic nie będę widział na ekranie. Chętnie posłucham rad i opinii zwłaszcza, ze nie jestem przekonany czy to w ogóle już czas na zmianę telewizora. Poza małym ekranem i niemodnym wyglądem oraz brakiem smart tv (zostały chyba ze dwie użyteczne i działające aplikacje) to nic mu nie dolega.
 

Petru23

Banned
Sony ze względu na możliwości procesora 1x 3gen, Sam szukam tv właśnie pod telewizję.
Mam dwa dekodery UPC (horizon i mediabox) i mam też CI+. Najlepiej radzi sobie horizon, dodatkowo mogę ustawić 1080p.
Wracając do modeli.
Sony xh80 lub XH81 (to samo) , bywaly w promocji po 2500 za 55". Są teraz po 3k ale może trafisz promocje łączona. Jeden z najlepszych telewizorów do ogladania telewizji. Jasny IPS o bdb kątach, dobrej czerni (tak, wiem oled ma najlepsza tak jak VA ale i nie każdy ;)). Bardzo dobre kolory i głębia
Z tańszych to bywają promocje na 55x70 sony za 2200-2300zl, można rozważyć. Nie ma x1 ani androida ale w cenie ok 2k świeci ładnie. Ma VA matrycę i w świetle slonecznym traci na kontraście.
Kupisz na promocjach lg nano80/81 LG w 55" za 2500. Nie jest to jakiś super model, bo ma ips na kwaredziowym podświetleniu i średnio sprawdza sie w nocnych seansach, ale ma procesor alpha 7, który radzi sobie z telewizyjnym sygnałem. Podobno jak zmodyfikuje się tryb obrazu Eco i ustawi strefy na minimum to znika problem z brakiem czerni i przeswietleniami. Ale nie jest zbyt jasnym telewizorem.

Celowałbym w xh80/81 bo sprawdzałem osobiście i bardzo dobrze radzi sobie w takich warunkach z takim sygnałem.
 
Ostatnia edycja:

Kleofas11

Active member
Bez reklam
Pomieszczenie 45 m2, telewizor centralnie w odległości 2,5 m od widza ale zdarza się, ze przebywamy w różnych miejscach tego pomieszczenia i zerkamy na ekran. (....) Budżet to 2-2,5 tys. zł.
Jeśli chodzi o LED-y to w grę wchodzą rozmiary : 43 - 49 - 50 - 55 cali. Nie napisałeś jaką wielkość preferujesz.
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
...nie jestem przekonany czy to w ogóle już czas na zmianę telewizora. Poza małym ekranem i niemodnym wyglądem oraz brakiem smart tv (zostały chyba ze dwie użyteczne i działające aplikacje) to nic mu nie dolega.
Mnie opłaciło się testować, sprawdzać cały zeszły rok (i nic nie wybrać) jako następcę PDP 50ST60.
Na początku tego roku zachwyciłem się jakością i możliwościami box`a, który dał drugie życie.
https://www.telepolis.pl/artykuly/testy-sprzetu/canal-plus-box-4k-test-recenzja-opinie

Moim zdaniem trzeba się wstrzymać i zobaczyć co przyniesie walka między kodekami.
https://tvpolska.com/giganci-beda-promowac-nowy-kodek-mpeg-5-evc-alternatywa-dla-av1-i-hevc/
wstawić hd przed tvpolska.com
 
Ostatnia edycja:

pepe1963

New member
Dla mnie JVC / Toshiba / HITACHI / to duża niewiadoma. Na papierze ciekawe urządzenia ale w rzeczywistości nikt nie wie jak jest.
 

pepe1963

New member
Sony xh80 wygląda rozsądnie. W tej chwili jest za 2,9 tys. co przekracza mój budżet. Zastanawiam się czy będą jeszcze okazje za 2,5 czy prędzej model zniknie ze sklepów.
 

pepe1963

New member
Dzięki Petru23 za podpowiedź. Faktycznie kupując w zestawie 2 rzeczy (np. dobierając wieszak na tv za stówkę) można tego Sony 55" 80XH wyrwać za 2,5 tys
 

pepe1963

New member
43" to trochę mała różnica w stosunku do tego co jest teraz (40"), nawet jeżeli obraz będzie wymiatał. Ustaliłem sobie budżet na 2,5 tys, ale jeżeli się okaże, że za te pieniądze nic nie można kupić sensownego, to budżet będzie musiał się trochę zwiększyć. Na razie faworytem jest Sony 55XH80, który wczoraj można było mieć za 2550 (dziś już 2650).
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
to bierz soniaka, skoro to TTwoj faworyt. Jest dzisiaj drozszy tylko o 100, nieduzo, Zawsze sie tez targuj ze sprzedawca, proponuj mu swoja cene. Ja tak zawsze robie
 
Do góry