Taga Tav 306 v2 czy Pioneer S-ESR2TB

sirmike1

New member
Witam,


Zdaje sobie sprawę, że dla wielu z Was pytanie może być zupełnie niezrozumiałe, sam patrząc na cenę tych głośników zdaję sobie sprawę z ich "możliwości i jakości" .... Ale patrząc jedynie na te 2 modele, który może grać lepiej względem drugiego. Czy będzie różnica na korzyść Tagi, bo np. głośniki surround są 2-drożne, a w Pioneer za to w podłogówkach są 3 oddzielne - wysokotonowy, średniotonowy i niskotonowy, a w taga jest wysokotonowy i dwa średnio-wysoko tonowe.
Amplituner to Pioneer VSX-310.
 

sirmike1

New member
Czy na prawdę nikt nie jest w stanie odpowiedzieć co do tych dwóch kompletów głośników.
A może to obciach zabierać głos ws niskiej klasy kolumn? No cóż, nie oczekuję, że ktoś powie, że to super fantastyczne zestawy, że grają super. Ciekawi mnie jedynie który z tych 2 kompletów zagra lepiej porównując je między sobą.
 

mors111

Active member
Bez reklam
jak dla mnie z tych co napisałeś to tylko Taga

sama skuteczność kolumn przednich wynosi 88db ( to niezbyt dużo , ale Pioneer ma 83db a to 2,5x ciszej jest przy tej samej głośności amplitunera o ile dane są prawdziwe )

Taga ma wg mnie lepsze głośniki satelitarne

sub w jednych i drugich to konieczność do kina domowego
 

sirmike1

New member
Witam,
Bardzo Wam dziękuję za odpowiedzi. Właśnie o takie rady mi chodziło. Dałbym rade dołożyć do modelu 406 a nawet 506....ale mam ukochany czynnik hamujący w domu...żonę :) Miejsce jest ograniczone i to bardzo...po drugie żona nie widzi absolutnie sensu wydać dużo kasy na "takie rzeczy" A te 2 zestawy akurat by się mieściły. Stoję przed wyborem....albo plastiki albo tanie z dolnej półki kolumny "drewniane". I zdecydowanie wole te drugie. Słuchałem Pioneerów oraz kilku modeli plastików i mimo że nie jestem audiofilem od razu czułem różnicę w jakości dźwięku. Nawet z tych lepszych plastików dźwięk był jakiś taki stłumiony i nienaturalny. Dlatego wybór pada na niska półkę kolumn nieplastikowych.
Analizując parametry tagi 306 v2 i pionnerów tez mi się wydawało, że np. satelitarne maja lepsze parametry, że przednie mają lepsza dynamikę i można to już wychwycić.....Ale się jednak nie znam , stąd moje pytania.
Co do suba to oczywiście go przewiduje ale w późniejszym terminie.
 

sirmike1

New member
I jeszcze jedno pytanie.... Pomijając różnicę w skuteczności kolumn Pioneer i Taga 306 v2, czy będzie mieć znaczenie dla dźwięku to że Pioneer mają w przednich kolumnach 3 głośniki - 1 wysokotonowy, 1 średniotonowy i 1 niskotonowy a Taga ma w kolumnach przednich 3 głośniki tyle że 1 wysokotonowy i 2 średnio-nisko tonowe?
I co z pasmem przenoszenia, bo widzę że zakresy inne? Duże różnice będą wchodzić w grę?
 

sirmike1

New member
fred23, patrzę na te 506 v2, mierzę i fronty wchodzą, cena tez znośna....ale surroundy większe no i central też - i to może być kłopot.
Jeśli zaś chodzi o "jakość dźwięku" to czy zauważalna będzie różnica między Tagą 306 v2 a właśnie Tagą 506 v2 ??
I czy ewentualna różnica będzie wynikała z tego, że model 306 jest na frontach 2-drożny a 506 jest 3-drożna ?
Dopytuję tak o to bo jednak rozmiar 306 v2 bardziej by mi pasował niż 506 v2 - i jeśli różnica w dźwięku duża nie będzie to wolę 306 v2
Rozumiem, że zarówno jeden i drugi komplet spokojnie będzie współdziała z Pioneerem VSX-310 ?
W każdym jeden wniosek wysnuć można, żeby nie wchodzić w te kolumny S-ESR2TB bo jednak lepsze (choć nie dużo) są tagi 306 v2 i tagi 506 v2 ??
 

sirmike1

New member
ale doprecyzuje i się upewnię... będzie słyszalna różnica na korzyść tagi 506 v2 ?
Dzięki za rady i cierpliwość ;)
 

sirmike1

New member
Sprzęt zakupiony, ostatecznie padło na VSX-310 i jednak Taga 306 v2. Kolumny wybrane ze względu na gabaryty....506 v2 które byłyby lepszym rozwiązaniem nie weszłyby niestety. Dlatego miałem wybór albo Taga 306 v2 albo plastiki, który nie toleruję.
Cóź mogę powiedzieć? Co do Pioneer wszystko póki co ok, dźwięk dobry, obsługa nie skomplikowana. Generalnie na plus.
Co do Taga 306 v2 to przy słuchaniu muzyki dźwięki mi odpowiada - stereo nawet nie najgorsze, wrażenie dużej przestrzenności, wg mnie tony wysokie na niezłym poziomie, słyszę w swoich ulubionych kawałkach dźwięki których trudno było szukać wcześniej.
Natomiast..... kolumny te nie mają w ogóle basu. Ustawiłem w amplitunerze przednie kolumny na LARGE, zastosowałem do przednich kolumn kabel 2,5 mm, ale nic zupełnie to nie dało. Na pewno też te kolumny się nie wygrzeją tak aby bas był dobrze słyszalny....po prostu parametry techniczne są takie a nie inne.
Z racji na to, że w domu mam stary zestaw komputerowych głośników 5.1 Creative P580 z subwooferem aktywnym postanowiłem jedynie dla testu oraz dla zabawy spróbować podłączyć subwoofer do Pionka aby uzupełnił kolumny TAGA. Udało się podłączyć. W subwooferze głośność jest na maks oraz moc basu na maksa (to słaby subwoofer, około 17W). Dźwięk o niebo lepszy, jest super uzupełnienie. Zarówno utwory muzyczne mają pazur jak i filmy ogląda się na prawdę przyjemniej.
Jednak subwoofer Creative nie jest zbyt wygodny bo aby działać musi być do niego podłączony kablowy pilot z pokrętłami, ponadto ma bardzo duży zasilacz i jednak słaba moc a dokładniej zapas mocy, dlatego też teraz rozglądam się za subwooferem, który byłby mocniejszy od tego Creativa, miał małe wymiary bo w pokoju już nie ma go gdzie postawić .....
 

mors111

Active member
Bez reklam
Hm...nawet nawet....Tylko trochę za duży wymiarowo. Ale parametry mi się podobają. A czy najtańsza Yamaha da rade w pokoju 16 m2? I czy będzie lepsza od subwoofera Creativa ;) ?

Jamo Sub 210 jest za duży ? :shock:

to jeden z mniejszych subów o wymiarach ok 30x30x30cm

Owszem Rel T5 jest minimalnie mniejszy , ale cena x3-3,5 w stosunku do Jamo
 
Do góry