szybkie pytanie o short trow

GracX

New member
Bez reklam
Witam czy projektory 'z' short trow wyswietlają duże obrazy z majej odległości tylko i wyłącznie to cecha konstrukcyjna czy jest to opcja? chciałym zakupić projektor optoma gt750 chciałbym jednak aby wisiał w docelowy miejscu 3.5m od ściany a przy short trow obraz będzie gigantyczny.

dziękuję za odpwiedzi.

Pozdrawiam
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Tego typu projki rzucają obraz niemal w dół, jest to cecha konstrukcyjna, nie opcja. Widziałem takiego niedawno na konferencji i specjalnie sie przygladałem. Miał coś w rodzaju specjalnego lustra, a obraz "wylatywał" z obiektywu tylem do ekranu. Z 3.5 nie da rady. Tamten wisiał przed ekranem nie dalej niz metr.
Są jeszcze z obiektywem olbrzymim, te ponoć można ustawic nieco dalej, ale nie na 3.5 m.
Moze są jeszcze jakies z taką opcją, ale ja nieslyszalem, bo nieinteresowałem sie takimi.
 
Ostatnia edycja:

GracX

New member
Bez reklam
W takim razie prosiłbym o alternatywe projektor bez St HD z wbudowaną przystawką 3d najlepiej o wyższej jasności niż 2200/2500lumenów.

Pozdrawiam
 

Alkor

New member
Bez reklam
W takim razie prosiłbym o alternatywe projektor bez St HD z wbudowaną przystawką 3d najlepiej o wyższej jasności niż 2200/2500lumenów.

Pozdrawiam


Praktycznie nie ma projektorów do kina domowego o tak ogromnej jasności, nawet kosmicznie drogie Runco i SIM2 za 200 tys. zł zaledwie zbliżają się do 1500-2000 lm ANSI, oczywiście po kalibracji.

Jasność 2500 lm w kinie domowym??? To wystarczyłoby do ekranu o szerokości 5 m. Na ekranie 100" obraz byłby bardzo jasny, zbliżony do jasności telewizora LCD z podświetleniem ustawionym na maksimum! Jednocześnie czerń będzie kilkukrotnie gorsza, jaśniejsza. Zwykle 500-600 lm w zupełności wystarcza, chociaż dobrze mieć pewien zapas na zużycie żarówki. Tyle w trybie kinowym ma popularny Epson TW3200. Oczywiście chodzi o obraz 2D, najbardziej zbliżony do naturalnego, w ustawieniach kinowych, a jeszcze lepiej po pełnej kalibracji i instalację w pomieszczeniu całkowicie zaciemnionym, bez zewnętrznych i wewnętrznych źródeł światła, niekoniecznie od razu z czarnymi ścianami.

Sprawy się komplikują w 3D, ponieważ jasność mierzona za okularami osiąga zaledwie 200-300 lm. Na dobrą sprawę należało by ograniczyć maksymalny rozmiar ekranu do 100" i od razu zapomnieć o powierzchniach szarych. W innym wypadku jasność obrazu może być zbyt mała - nie można oczekiwać dużej jasności na ekranie 130".

Ciekawą opcją na nowy projektor 3D i to od razu FullHD jest Optoma HD300X, bardzo podobny do nieźle ocenianego HD33, a wyraźnie tańszy. Kosztuje 4150 zł plus okulary 400 zł.
Jest jeszcze LCD Epson TW5900 droższy o kilkaset złotych, ale oceniany jest nieco gorzej przy wyświetlaniu obrazu 3D.

Pozdrawiam.
 

GracX

New member
Bez reklam
taką jasność planowałem pod gry w dzień oraz właśnie 3d zwłaszcza że nie mam pomieszczenia typowo pod kino wręcz przeciwnie (białe ściany) chyba jednak poczekam jeszce trochę kupię tą przystawkę optomy do mojego obecnego projka pobawię się trochę poczekam na jakieś nowe modele może 3d bez okularów :) ciekawe czemu takie pj w dodatku FHD mają tak "małą" jasność jakby nie patrzeć mniejsza nawet od mojego w700.
 
Do góry