Szybki wybór TV

m-arian

New member
Witam!

Chciałbym zakupić nowy telewizor. Obecnie mamy starego CRT Thompson 25' i czas to zmienić. Nie szczególnie chcę się zagłębiać w zagwostki techniczne, bo jest tego zbyt wiele i tylko utrudnia podjęcie decyzji. Chciałbym prosić pasjonatów tego forum i fachowców o szybką i prostą poradę w zakresie:
- jaki: plazma, LCD, LED?
- jakieś propozycje konkretnych modeli?
- mam ścianę o szerokości 140 cm, telewizor chcę min. 46 cali,
- cena do 2500 zł,
- mam w domu internet przez WiFi - fajnie by było, jakby i telewizor skorzystał,
- 90% to oglądanie z Cyfrowego Polsatu, pozostałe zastosowania do DVD i... może w przyszłości coś jeszcze (dzieci rosną, więc pewnie gry),
- mam zestaw kina domowego Marantz (SR5004) i kolumny Kef seria iQ.

Ważne dla mnie jest to aby był:
- ekonomiczny,
- cichy (żadnego buczenia),
- bezawaryjny,
- możliwy do powieszenia na ścianie,
- z dobrymi kątami oglądania,
- byłoby idealnie, jakby wszelkie gniazda miał z prawej strony, ale nie jest to warunek konieczny,
- nie szczególnie też gustuję w świecących ramkach, w których wszystko się odbija,
- podobają mi się wąskie ramki,
- nie ukrywam, że podobają mi się telewizory Phillipsa, choć kiedyś w markecie widziałem, jak obraz się mocno zacina i trochę mnie to zniechęciło.

Dodam, że sygnał z Cyfrowego Polsatu mam słaby i często przy gorszej pogodzie zacina się obraz. Jest to wina drzew, które mam na działce i których niestety nie zetnę, a antena centralnie jest na nie skierowana.

Przyjaznym i pomocnym osobom dziękuję za pomoc. Chętnie z niej skorzystam.

Pzdr
Marcin
 

m-arian

New member
Jeśli aktualne - daj znać !

Aktaulne.
Im dłużej czytam to forum, tym mniej wiem i już mnie szlag trafia, bo nie wiem co kupić.

Już prawie (po opisach w necie) chciałem kupić phila 46pfl5507,ale po długim czytaniu komentarzy do (chyba Twojego) testu chyba mi przeszło (wszelkie problemy opisane odnośnie tego tv). Ja po prostu chcę włączyć i korzystać, a nie dłubać w menu i nocami szukać na różnych forach odpowiedzi na kolejne dziesiątki pytań a jak?, a co?, a nie działa, a może lepiej?, itd.

Razem z tym philem rozważałem panasa tx-p50ut50, bo trudno mi zdecydować jednoznacznie czy led czy plazma.

W między-czasie zapadła decyzja o zakupie xbox360 kinect.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Lepszym rozwiązaniem do gier jest TV LCD:
- Sharp 46le730
- Panasonic 47ET5
- Philips 46 PFL 5507
- Toshiba 46TL 933
 

m-arian

New member
Chyba już wybrałem. 47ET5.

Kupiłem właśnie ten model. Jestem zadowolony. Spodziewałem się, że będzie gorzej ze względu na CP oraz bliskość wysokich drzew, ale na razie jest zaskakująco dobrze.
Jedyne "wady" jakie aktulnie zauważyłem, choć da się z nimi żyć :) to:
- średnio z kątami bocznymi, jak wychodzę do kuchni to przekręcam tv o kilka stopni, bo kolory blakną,
- biel, jest porażająca, tzn. bardzo mocna i trochę bolą oczy, ale to pewnie dlatego, że oglądam w trybie dynamicznym, w trybie normalnym lub kinowym jest ok, biel, jak i całość jest wytłumiona,
- kurdę, nie wiem za co go chwycić, aby powiesić na ścianie (kupiłem uchwyt), nie widzę nic do czego mógłbym zamocować uchwyt ścienny.

Ostatnia sprawa to "pykanie" w głośnikach kina domowego przy przełączaniu kanałów CP, ale to pewnie nie ma nic wspólnego z tv, tylko z tym, że teraz jest wszystko po HDMI i coś jest nie tak z dekoderem, albo amplitunerem.
 
Do góry