Szukam TV 85cali do salonu

ragless

Member
Szukam telewizora do salonu:
1. Jak duże jest pomieszczenie, w którym ma być telewizor? Salon 40m².
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 6-6,5m.
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-4.
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne? Przeważnie na wprost.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć.
6. Jak słońce świeci w pokoju? Jak patrzymy na wprost TV to: słońce świeci dużym oknem od południa (prawie cała ściana od podłogi). TV wisi na zachodniej ścianie, siedzimy oglądając na wschodniej ścianie bez okien.
7. Jaki masz obecnie telewizor? Na razie nic w tym pomieszczeniu.
8. Co chcemy, aby telewizor posiadał? Dobry smart TV.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Antena naziemna DVB-T, Internet do TV po kablu RJ45 (lub WIFI). 10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? Kino domowe.
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? 3-4. 12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Bardziej matowa, ale to nie jest wymóg.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Mix.
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora? Tak.
15. Czy zamierzasz grać w gry PC/konsola - jeśli tak, to ile % dziennie? Możliwe.
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Przeważnie popołudniami i wieczorami.
17. Preferencje co do wielkości? Około 75-85 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Jak są jakieś smugi na ekranie, wolne oprogramowanie.
19. Preferencje co do marki? Bez znaczenia.
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak, to jakie, pasywne czy aktywne? Obecnie mam starego Samsunga (z 2015r) z funkcją 3D i może raz oglądałem coś w 3D.
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? ~10000zł,
Poszukuję telewizora bez zbędnych wodotrysków, nie jestem tv maniakiem :) Zdaję sobie sprawę z krótkiej żywotności obecnie produkowanych TV, jak i postępu technologii, tak że lepiej wymienić TV za kilka lat niż teraz dokładać do zbędnych funkcji, z których i tak nie będę korzystał :)

Patrzyłem na:
LG model 86QNED813RE
  • Samsung model QE85Q80CAT
  • TCL model 85C845
  • TCL model 85C809
Chyba że coś jeszcze innego

Zupełnie nie znam marki TCL dla mnie to trochę egzotyka:) Czytają wszystkie wątki to chyba wykupię dodatkowe ubezpieczenie do 5lat.
A i bym zapomniał fajnie jakby tv jak najmniej odstawał od ściany po montaż na ścianie

:)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do tych warunków zdecydowanie TCL 85c845.
Masz dla członków foru w specjalnej ofercie za 9499 zł, z pakietem gratisów dodatkowo o wartości 500 zł, plus montaż i dostawa gratis .
kiedy planujesz zakup ?
A 98” Ci się nie mieści ?
 

ragless

Member
A masz w ofercie przedłużenie gwarancji do 5lat? 98"może i by się zmieścił ale pewnie cena mnie zniechęci 🙃czym się dokładniej różni model TCL 85C845 od 85C805 ? Masz może zdjęcie z boku tv jak jest zamontowany na scenie? Ile odstaje i jak widoczne jest okablowanie. Akurat u mnie będzie bardzo widoczny prawy bok tv tak gdzie są wszystkie wyjścia przewodów. Wydaje mi się że 85C805 jest bardziej smuklejszy i mniej będzie odstawał od ściany po montażu. Jak coś to napisz mi ofertę na oba tv na PW
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Gwarancję przedłuża tylko Sony odpłatnie.
Pozostałe to ubezpieczenia.
I połowę taniej masz ubezpieczenie u ubezpieczyciela domu .
Smukłość ta sama.
Cena 85C805 za 8499 zł
Cena 85C845 za 9499 zł
Plus pełen pakiet gratisów do każdego
Doszło ?
 
Do góry