Szukam, czytam i nie wiem co wybrać...

toma_ad

New member
Witam.
Jest to mój pierwszy post więc pozwólcie że się przywitam :D.
Wiem że ten tem był wałkowany wiele razy, ale przeszukując forum nie znalazłem satysfakcjonujacej mnie odpowiedzi. Powiem więcej, im więcej czytam, tym bardziej nie wiem co kupić. Może ktoś pomoże mi dokonac wyboru, albo chociaż podsunie jakieś sugestie.
Potrzebuję zestawu kina domowego do 22 m2 pokoju które będzie miało:
-wyjście HDMI (ale to już chyba standard),
-skanowanie progresywne (to też pewnie standard),
-wejście optyczne (do podłączenia audio z n'boxa),
-niewielkich rozmiarów głośniki (chcę je powiesić, kable już mam poprowadzone),
-mozliwość czytu płyt DVD-R i DVD+R,
-kolor czarny, najlepiej czarny fortepian ale niekoniecznie (względy estetyczne też się liczą),
-oczywiście ładnie grało (wiem że z małych plastikowych głośnikow niewiele się wyciśnie, ale żeby dźwięk przy słuchaniu muzyki był przyzwoity),
-nie bedzie droższe niż 2000 zł (no chyba że coś się trafi fajnego za troche większą kwotę).

Mam telewizor Samsung LE32R72B, więc od razu wybor mój padł na zestaw Samsung HT-XQ100. Jednak poczytawszy więcej opinii o tym zestawie zacząłem mieć dylematy. O ile niemożliwość czytania płyt DVD+R jeszcze ujdzie w tłoku, o tyle niemożliwość (albo trudność) w odtworzeniu samodzielnie nagranych płyt zupełnie mi nie paasuje. Poza tym czytałem różne rzeczy (i dobre i złe) na temat jakości otwarzanej muzyki. No i głośny wiatrak, ale to pewnie subiektywne odczucie.
Dlatego też zacząłem rozglądać się za czymś innym. Całkiem niegłupie wydaje się kd JVC HT-D5 . Ale nie znalazłem o nim za dużo informacji, pewnie nie jest zbyt popularne.

Czy ktoś ma jakieś sugestie odnośnie tych dwóch zestawów? A może ma jakieś inne propozycje spełniające wyzej wymienione wymagania.

Z góry dzięki za odpowiedź
pozdrawiam
 

timonek

Member
Bez reklam
kino domowe

Witaj moge ci tylko tyle doradzic moze i za duzo powiedziane ze doradze ci ale powiem ze mozesz wejsc na strone samsunga i sie rozejrzec sa tam juz nowsze modele np.HT-X250R jzezeli chodzi ci omale glosniki a nie dlugei slupki jest on za 2300zl lub cos inego porozgladaj sie najlepiej samemu mozesz jescze przeciez psluchac go w sklepie ale takie kina zazwyczaj graja podobnie to tyle z mojej strony moze byc.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
sprawdź Pioneera 417 + nagrywarka + kolumny rubicona. Zagra nieporównywalnie lepiej od Twoich propozycji.
Napisz do blackninja - on ma duże doświadczenie.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
kiki ma na myśli poniższy zestaw:

vsx417s_medium.jpg


dvr230_medium.jpg


a364c84c5465971cmed.jpg
 
Do góry