Sztuczna inteligencja atakuje bezpardonowo. AI dla Tima Burtona: „Jak robot, który kradnie twoją duszę”.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam

Sztuczna inteligencja atakuje bezpardonowo. AI dla Tima Burtona: „Jak robot, który kradnie twoją duszę” .​

1694971139300.jpeg

Postacie Disneya zostały przeprojektowane w stylu Tima Burtona przez program sztucznej inteligencji. Ale co o tym myśli reżyser?​


Wzorem „popularnych filmów, gdyby zostały nakręcone przez innego reżysera” w lipcu ubiegłego roku serwis Buzzfeed opublikował serię obrazów wygenerowanych przez program Midjourney oparty na sztucznej inteligencji (AI). Temat: Postacie Disneya, jeśli zostały narysowane przez Tima Burtona (kilka przykładów poniżej).

Tim Burton bardzo zaniepokojony sztuczną inteligencją​


W niedawnym wywiadzie dla The Independent zapytano o to Tima Burtona i wyjaśnił, co czuje: „ Nie potrafię opisać uczucia, jakie to daje. Przypomniało mi to, kiedy inne kultury mówiły : „Nie rób mi zdjęć, bo zabiorą mi duszę”. To, co robi, to wydobywa coś od ciebie. To zabiera coś z twojej duszy lub psychiki. To bardzo przygnębiające, zwłaszcza jeśli dotyczy ciebie. To tak, jakby robot odebrał ci człowieczeństwo i duszę.

AI dla Tima Burtona: „Jak robot, który kradnie twoją duszę”

AI dla Tima Burtona: „Jak robot, który kradnie twoją duszę”

AI dla Tima Burtona: „Jak robot, który kradnie twoją duszę”

AI dla Tima Burtona: „Jak robot, który kradnie twoją duszę”
avcesar
 
Do góry