Szare napisy przy treści SDR w Philips OLED 818

Keddisonn

New member
Cześć. Mam kolejny problem w moim nowym OLED’ie. Oprócz audio lagu w trybie gry który gdzieś już tutaj opisywałem dochodzi to że przy treściach SDR napisy do filmu/serialu są szaro/lekko przezroczyste. O ile w ciemnych scenach to nie przeszkadza, tak w jasnych momentami napisy są nieczytelne. Bez znaczenia czy streaming czy film z dysku twardego. Ktoś wie jak temu zaradzić? Mam powoli dosyć tego tv i zastanawiam się czy go nie oddać.
IMG_2033.jpeg
 
Ostatnia edycja:

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Cześć,
Szczerze powiem, że u siebie również oglądam praktycznie wszystko z napisami ale nigdy mi to nie przeszkadzało. Również ot co widać na zdjęciu, to jest ok, może trochę więcej czarnej obwódki bym dodał ale można to dostosować pod siebie w każdej aplikacji.
 

Keddisonn

New member
No niby tak ale np. w natywnym odtwarzaczu do filmów nie ma takiej opcji a w android player’ach mam problem z dźwiękiem dolby, więc z nich nie korzystam (o dziwo na poprzednim PUS8804 i tym samym soundbarze wszystko grało jak trzeba)
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Cześć,
Podczas oglądania naciśnij na pilocie "+". Tam masz opcje zmiany kolorów i wielkości napisów. Może to w jakimś stopniu Tobie pomoże.
 
Do góry