Szajsung UE55ES6100 - zapytanie

Nabes

New member
Witam. Od kilku dni jestem posiadaczem ww. modelu Szajsunga (ogólnie jestem zadowolony z TV - ale nie o tym będzie TEMAT). Od 3 dni zaczyna mnie dręczyć jeden mały problem. Zauważyłem coś takiego: podczas wyświetlania ciemnych scen (większość czerni) obraz mi się delikatnie rozjaśnia natomiast jak pojawiają się kolory obraz przyciemnia się. Dzwoniłem do serwisu i tam mi jak zwykle powiedzieli ... w sumie to nic.
Dla uściślenia jest to mój pierwszy kontakt z TV tego typu. Wcześniej śmigałem tylko na CRT ale nadszedł czas na zmiany.
I pytanie moje brzmi: "czy jest to jakiś problem z TV czy też moje oko nie jest przyzwyczajone do tego typu TV i musi minąć troszkę czasu, aż przestanę na to zwracać uwagę".
Na początku nie zauważyłem tego zjawiska - może emocje albo fakt iż nie siedziałem za długo przed TV z braku czasu. Ustawienia dostrajałem do własnych potrzeb i może wtedy coś zmajstrowałem - ale na chwile obecną cofnąłem wszytko do ustawień fabrycznych i zaczynam testować na nowo. Na razie nic się nie dzieje, ale też to nie działo się non stop.
Więc jeśli możecie coś doradzić, podpowiedzieć to będę wdzięczny.
Z góry przepraszam jak był już podobny temat - szukałem i nie znalazłem.

Pozdrawiam Seba...
 

Nabes

New member
No i problem w tym, że było to OFF. Grzebałem w różnych ustawieniach i sprawdzałem wszystko. Mogłem coś poprzestawiać. Dlatego przywróciłem ustawienia fabryczne. Może faktycznie gdzieś coś zapisał i mi jakiś błędny sygnał wysyłał. Po formacie ustawień na razie jest ok.
 

Nabes

New member
Wracajac do problemu to nadal nic sie nie zmienilo. Wszystkie opcje oswietlenia dynamicznego, kontrastu mam powyłączane i nadal mi sie ekran delikatnie rozjasnia w ciemnych scenach i sciemnia przy jasnych. Widac delikatne mrugniecia ekranu. Czy to usaterka czy normalna rzecz?? Z gory dziekuje za pomoc w rozwiazaniu problemu.
Pozdrawiam Seba
 

Nabes

New member
czyli nikt nie wie co to możne być??? A czy wina napięcia w sieci możne coś takiego powodować a zauważam to tylko w ciemnych scenach ??
 
Do góry