świeżak prosi o pomoc - onkyo i LG podłączenie

kocmyrz

New member
Czołem jak kompletny amator i techniczne bez talencie zwracam sie do was uprzejmie o pomoc, może ktoś będzie mógł poswięcic mi chwilke?


Mam telewizor LG 37LH3000, mieszkanie jest małe i nie miałbym gdzie rozstawic zestawu 5.1 (a i budzet był ograniczony), więc zdecydowałem sie na zestaw stero. Nabyłem wczoraj zestaw onkyo CR-545 (taki bez dvd). I teraz nie wiem jak to podłaczyc do telewizora. Kupiłem zwykłe kabelkli audio, ale nie dziala. Teraz zorientowałem sie, ze z telewizora mam jakies wyjscie audio "optyczne", tyle ze nie mam chyba takiego złącza w tym amlitunerze? To jak mam podłaczyć ta, wieże? Pozdrawiam, z góry dziękuję, za wszelka pomoc i licze na wyrozumiałość?
 

pkomp

New member
wyłącznie stereo analogowo za pomocą cinch - doczytaj w instrukcji czy TV wysyła dźwięk przez euro albo ma wyjścia cinch audio - jak nie ma wyjść to przez euro za pomocą przejściówki z przełącznikiem in/out - jak nie wysyła na euro i nie ma innych wyjść to wyłącznie przez słuchawki
 

kocmyrz

New member
Z instrukcji:
Gniazda Euroscart (AV1/AV2) Do tych gniazd można podłączyć urządzenia zewnętrzne dostarczające sygnał wyjściowy lub odbierające sygnał wejściowy za pośrednictwem złącza Euroscart.

czyli przez to?
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
dokładnie tak - kup taką przejściówkę z euro na 3 cinche - żółty biały i czerwony (czasem jest też s-vhs) z przełącznikiem in/out
i do tego 2xcinch-2xcinch i wszystko
 
Do góry