Świecący zielony piksel, stuck pixel a gwarancja LG

skyd34th

New member
Cześć

Czy świecący piksel jest podstawą do wymiany panelu/telewizora na nowy?

Czy to jednak zależy od indywidualnej decyzji danego serwisu LG a nie jest regułą?

Piksel świeci na zielono, po pixel refresh zmienił się w martwy czarna kropka, po kilku godzinach oglądania znów świeci się na zielono.

Ciekawostka piksel świeci się po wyłączeniu telewizora, pacjent LG 65GX.

Pozdrawiam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To jeszcze nie jest martwy ale niedomknięty.
Spróbuj go lekko pomasować lub popukać może się otworzy.
Z jakiej odległości do widzisz ?
 

skyd34th

New member
To jeszcze nie jest martwy ale niedomknięty.
Spróbuj go lekko pomasować lub popukać może się otworzy.
Z jakiej odległości do widzisz ?


Siedzę około 2,5m od tv, zielony piksel jest przy dolnej środkowej krawędzi ekranu. W nocy wygląda jak dużo mniejsza dioda standby.

Oglądając obraz na pełnym ekranie, zobaczysz go, gdy wiesz że tam jest i jest ciemniejsza scena.

W nocy oglądając filmy z czarnymi pasami już widać bardziej.

Nie jest to wada, z którą nie mógłbym żyć, gdyby wydarzyła się rok czy dwa po gwarancji, ale denerwuje, jeżeli jest od razu na nowym tv.

Czy LG ma jakieś jasne wytyczne odnośnie do gwarancji na matryce oled 2020? Ilość stuck pixeli, ilość bad pixeli?

Lepiej zgłaszać od razu? Czy poczekać jak matryca się zachowa przed końcem gwarancji?
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witaj.
W LG OLED55B7V, po pól roku używania także miałem zielono świecący piksel, przy włączonym TV. Zgłosiłem do serwisu LG i po tygodniu miałem nowy TV ze świeżutka 2 letnia gwarancją. Oczywiście nie gwarantuje, że u Ciebie będzie taka samo, ale dlaczego wahasz się ze zgłoszeniem tego do serwisu ? Zgłaszaj.
 
Do góry