Światłowód-TV- Internet w Orange.

_bartollo

New member
Dzięki za sugestie. Znam temat kompatybilności portów HDCP w Samsungu ale ja mam model z 2017r. i tutaj już są wszystkie porty kompatybilne - zresztą przełączałem wejścia, jak również próbowałem wszystkich trybów dekodera :-(

Jak będę miał chwilkę to podjade do Saturna - tam podobno jest Orange TV demontracyjna i zobaczę jak to wygląda na innym TV. Jak dostrzegę podobne problemy to wrzucę zdjęcia żebyście zobaczyli a jakie detale w obrazie mi chodzi :)

Jest jeszcze ewentualność że poprostu trafiłem na trefny dekoder...
Jak się upewnię to dam znać :)
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Jeżeli jest jak piszesz i nie robią problemów to wybiorę jak radzisz 100-tkę na początek.

Oba parametry są z magicznym do 300Mbs i do 100Mbs, tyle, że w przypadku 300Mbs masz od 100Mbs setkę gwarantują (!), tak przynajmniej mam w umowie.

Osobiście nie łączyłem oferty z TV, imo, lepiej zapewnić to sobie osobno, nie jest się narażonym na to co już padło w tym wątku, wew kompresję sygnału.
 

janusz

New member
Bez reklam
Moim zdaniem Orange ma sens tylko w przypadku połączenia usług internetu TV i co najmniej jednej komórki (lepiej więcej). W innym przypadku oferta jest kiepska.
 

_bartollo

New member
No ja się zastanawiam nad pakietem:
1. NC+ pakiet sport z Canal+ i dekoderem 4K - 115pln/mc
2. Internet z Orange 300mbit/s - 12mcy za 49.99 + 12mcy 79.99

Średni koszt za 24mce to ok 180pln - i moim zdaniem jakościowo to jest najlepsza możliwa opcja chociaż cenowo nie najtańsza :)

Być może przy tej opcji wrzucą mi zniżkę 50% na abonament telefoniczny za komórkę więc w sumie wyjdzie 150/mc....
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Prosiłem w pierwszym poście o wpisy na temat Telewizja- Internet Światłowód w Orange dotyczące jakości obrazu itp. od rzeczywistych użytkowników tego operatora. Nie piszmy o innych operatorach, lepszych połączeniach ofert tego czy tamtego usługodawcy .
 

_bartollo

New member
Miałem dodatkowo okazję zobaczyć jeszcze Orange TV w salonie Kraków-Bonarka i tam na 50calowym telewizorze Samsung (jest tam prezentacyjny zestaw z tym telewizorem, który jest do kupienia w ratach wraz z pakietem Orange Love) obraz był podobnie jak u mnie: lekko rozmyty, brak efektu "żylety" na kanałach HD, kompresja i piksele przy dynamicznych scenach (na niektórych kanałach)...

Także ja finalnie odstąpiłem od umowy i odesłałem sprzęty.
Mam kilka zdjęć zrobionych u mnie w domu na których można porównać jakość obrazu z Horizonem (chociaż zdjęcia nie oddają 100% efektu live to widać pewną różnicę szczegółów i ostrości).

Daj znać Jędrzejj 1957 jak będziesz to miał u siebie - jakie efekty i jakość na twoim TV :)
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Mam od szejściu dni i jeszcze jestem w trakcie dobierania najlepszych ustawień , ale na tą chwilę nie jest jak dla mnie z obrazem ; jakaś tragedia ; . Zestaw to Sony EX 9005 i Samsung ICU 100 Internet 300M/bs . Na początek połączenia w Sony i ICU na auto i jakoś mało przekonywający obraz w ostrości , następnie na sztywno w dekoderze wybrałem 3840X2160p 50Hz i tu jest zauważalna poprawa na plus chociaż są niektóre kanały które ze względu na rozdzielczość z jaką są nadawane są dla mnie nie do przyjęcia. Następnie dla próby wybrałem na dekoderze 3840X2160 p 60Hz i tu jest jeszcze lepiej i transmisja F1 w 4 k naprawdę zrobiła duże wrażenie nie tylko na mnie , dodam że na pozostałych kanałach po ustawieniach telewiorka obraz zyskał na jakości . Nie wiem tak do końca czy telewizor ; obrabia ; sygnał jaki dostaje z ICU czy przyjmuje i odtwarza bez ingerencji ale wydaje mi się że Sony ; coś od siebie dodaje ; i mogę wyciągnąć bardzo dobry obraz. Żadnych pixeli przy dynamicznych scenach , przycięć obrazu , artefaktów nie widzę Widziałem w salonie też wyświetlany obraz na Samsungu i nie podobały mi się niektóre kanały które na EX9005 wyglądają znacznie lepiej co nie znaczy że są super ale dużo też zależy od nadawcy. Myślę że dużo zależy od telewizora jego 100Hz lub 60 Hz ( taką miał Samsung w Salonie) matrycy , procesora i paru lepszych/gorszych podzespołów. Odnośnie zdjęć robionych komórkami to szkoda na to czasu bo to żadne porównanie , a co do UPC mam swoje spostrzeżenia i jak dla mnie po wielu wizytach u znajomych posiadających sprzęt i telewizję jakość w większości jest jeszcze gorsza ale sa niektóre kanały które świecą bardzo dobrze. Całościowo mnie nie przekonało a do tego narzekania na sprzęt który się zawiesza ,restartuje o czym miałem możliwość sam się naocznie przekonać dopełniło że wybrałem pomarańczę. Będę jeszcze ; eksperymentował ; z ustawieniami obrazu i myślę że można jeszcze coś lepszego z tego zestawu wyciągnąć , a tak na marginesie nie każdemu musi odpowiadać tan sam produkt itp. :wink:
 
Do góry