Subwoofer wiśenka do tortu ! POMOCY

Remipl

Member
Witam.
Jaki SUBWOOFER do zestawu monitor audio, będzie dobrym wyborem?

Zestaw to
Onkyo TX-NR818
+

Monitor Audio Silver RX
- 2x RX8
- RX Centre
- RX-FX
Pokój 25 metrów kwadratowych, subwoofer do filmu, muzyka bardzo sporadycznie.

Budżet od 5-8 tys.zł Chciałbym, żeby od basu bolał brzuch:twisted:
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Lepiej Revel B112.

prod_231_635224518667508797_Revel%20B110%20Raw%20Woofer%20Front%20soft%20focus_web.jpg
 

Ramlesa

New member
Polecam Monitor Audio silver w12 mam i ściany przestawia. Cały sprzęt masz na MA więc wybór oczywisty


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Na pewno bym rozważył Velodyne SPL-1000 Ultra, REL-a R-528.

Za ten budzet to nawet kupi Kolega SPL 1200 ultra, Rel R -528 tez bedzie fajny i jeszcze bym sprawdzil paradigma studio 12 - tez moze sie spodobac szczegolnie jesli Kolega chce zeby od basu bolal brzuch..
 
Ostatnia edycja:

Remipl

Member
Czytam wasze wypowiedzi i dotychczasowy sprzęt kupiłem na zasadzie zdobytych informacji z tego forum.Nigdy nie byłem na odsłuchach ponieważ nie miałbym do czego się odnieść, sprzęt kupiłem przez internet.
Wczoraj wysłałem kilka zapytań do sklepów, chciałbym ustawić jakieś typy : w większości odpowiedzi przewijały się : REL R528 - do zapłacenia 5950 pln, Velodyne SPL-1200 Ultra za 7200zł, Klipsch 2 x SW115 2x3499, Paradigm Studio Sub-12 7499-7999 zależnie od koloru. Jeden ze sprzedawców, też odpisał, że dobrym rozwiązaniem jest sub z serii którą posiadam.
Jestem zupełnie zielony w tym temacie bardzo dziękuję za wszelkie sugestie i informacje: zależy mi jedynie na mocnym efekcie a wydane pieniądze były adekwatne do zakupionego towaru.
 

Remipl

Member
Subwoofer za ponad 10k,piękne wykonanie, ciekawe jak gra?? jedyne informacje to dwa filmiki na youtube z CEDIA 2013, to chyba mało znana firma na naszym rynku.

Dzisiaj rozmawiałem z przyjacielem z Detroit który powiedział mi, ze wielką popularnością cieszą się u nich subwoofery do KD firmy SVS a dokładnie model SVS PB13-Ultra, czy ktoś z forumowiczów miał styczność z tym sprzętem??? i czy taki byk nadaje się do pokoju 25 metrów kwadratowych?? znalazłem firmę w Polsce która posiada te subwoofery, i są w moim przedziale cenowym.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jak nie posłuchasz, to na pewno z opinii czy youtube się nie dowiesz. Subwoofer żeby dobrze zagrał musi mieć odpowiednie warunki. Nawet najlepszy przy kiepskim ustawieniu i akustyce zagra gorzej niż ten za połowę jego wartości, ale ustawiony odpowiednio i w adaptowanym pomieszczeniu. Masz fajne suby podane przez kolegów, więc trzeba to zweryfikować. Każde pomieszcenie jest inne, a to ma bardzo duży wpływ na bas.
 

Remipl

Member
Dziękuję za informacje Krzysiek, wychodzi na to, że jednak będę musiał odwiedzić jakiś sklep najbliżej mojej miejscowości i się na coś zdecydować, bo chyba za duże loty sobie robię :)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Dokładnie. Te suby to nie są popierdółki, a za takie pieniądze trzeba być przekonanym o słuszności zakupu. Wiesz jak jest na forach?, ten co ma REL'a poleci Ci tego suba, a ten co ma Velodyne poleci tą markę. Nie wspominając o tych co posiadają inne marki i też sobie chwalą. 2 godz. odsłuchu dadzą Ci więcej niż miesiące spędzone na forach.
 

Remipl

Member
Dziękuję za link Armanig, temat idealnie dopasowany do mojej aktualnej sytuacji :) Problem w tym, że sklep który posiada subwoofery firmy SVS w Polsce posiada jedynie sprzedaż internetową, chyba, że jest jakiś inny o którym nie wiem. Masz jakieś namiary na kupno i odsłuch takowego sprzętu.?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja Dali kupilem tymczasowo, a ze jestem z niego bardzo zadowolony (tej skali odsluchow ktore robie), to zostal na dluzej, ale docelowo to zawsze bylo cos o wiele lepszego. Dawno bym sobie juz kupil, tylko jak sie mieszka w bloku to jest bezsens, sam wiesz. Za malolata na starych smieciach dawalem popalic sasiadom, dzis jak sasiad mialby mi tak grac, to wystawilbym go za nogi przez balkon. Sa tez obok male dzieciaki, rozumiesz. Takze dziekuje starym sasiadom za wyrozumialosc, z drugiej strony tam same zbiry mieszkaly, a codzienne dyskoteki to byl standart :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Czyli rozumiem że człowiek nie ulega zmianie, a jedynie jego sprzęt?:razz: A może Armanig zmieniasz mieszkanie, na coś prywatnego? Wiesz stary jak jest, własne to ciągła inwestycja ale i swoboda, a bloki to wygoda ale i sąsiedzi.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czyli rozumiem że człowiek nie ulega zmianie, a jedynie jego sprzęt?:razz:

Dokladnie, trzeba pamietac skad sie pochodzi, a ja na bananowym osiedlu sie nie chowalem :)
Bloki w miescie tez nie sa zle, jak jest obok sklep 24/7 to jest wiecej jak dobrze, zreszta co ja Ci bede mowil, sam wiesz. Co do sasiadow, to czasy sie zmienily, nikt nikomu nie mowi dzien dobry, jakies takie dzisiaj wszystko jalowe, ale moze to i dobrze, przynajmniej czlowiek sie nie wstydzi jak sobie pospiewa w nocy na imprezie :)
 
Do góry