Subwoofer Magnat Omega 250 pod AMP Yamaha 673

axl2

Member
Cześć,

Kupiłem używany subwoofer Magnat Omega 250 i niestety po podłączeniu pod moją Yamahę rx-v673 gra bardzo cicho a wręcz praktycznie w ogóle. Sprzedawca zastrzega się że sprawdzał przed wysyłką i wszystko hulało. W amp mam dwa wyjścia na sub RCA oraz dwa wejścia RCA w subie. Zarówno w obu na amp jak i na sub gra tak samo. Yamaha skalibrowana przez ypao nie znaduje suba bo go nie słychać. Sub włączony w amp ręcznie, ustawiony na max 10db oraz odcięcie na 200Hz i odległość 3metry. Na subie odcięcie na maxa chyba 160Hz i regulacja mocy na przednim panelu na maxa, dopiero wtedy można wyczuć ręką że membrana delikatnie drży. Trochę poniżej tych wartości i już głośnik stoi w miejscu :/ Nie ma znaczenia czy ustawienie kolumny na large czy small. Sub podłączony kablem COAXIAL 1 RCA CINCH OFC WireWay 10m. Próbowałem innym też podobnej grubości przewodem ale krótszy i to samo. Wcześniej miałem JBL e150p/230 i na tym samym przewodzie nie było problemu. Dziwne jest to na normalnych ustawieniach (głośność sub w połowie i na amp jakieś 2db) sub wychodzi ze standby czyli sygnał dostaje i go trzyma bo sub się nie wyłącza jednak w ogóle go nie słychać.

Proszę o info czy coś możemy być nie tak w ustawieniach Yamahy? przeglądnąłem wszystko i nie widzę innych ustawień, nawet extra bass mam na ON. Czy może to być wina subwoofera, kabla? Może go podłączyć do innego gniazda w AMP lub w subie przez banany na wejście głośników?

Dzięki za pomoc
 
Ostatnia edycja:
Do góry