Subwoofer JBL Studio 250p - brak dźwięku

orion17

New member
Witam potrzebuję pomocy.

Posiadam następujący zestaw 7.1:
TX-NR656, fronty JBL Arena 180, center JBL Arena 125C, boczne i tylne JBL Arena 130, sub JBL Studio 250p.

Dziś zauważyłem że z suba nie wydobywa się dźwięk. Sub do tej pory działał prawidłowo. Co dziwne sub jest w trybie automatycznym i chyba dostaje sygnał bo zapala się zielone światełko ale brak jakiegokolwiek dźwięku. Nie wiem co mogło się stać. W ustawieniach wszystko jest prawidłowo. Nie mam możliwości sprawdzenia tego samodzielnie, bo nie mam innego suba ani amplitunera. Czy waszym zdaniem to problem po stronie amplitunera czy głośnika? Tydzień temu zaktualizowałem oprogramowanie w amplitunerze - może to ma coś wspólnego z problemem, który się pojawił. Czy możecie polecić jakiś sprawdzony serwis w Warszawie?
 
Ostatnia edycja:

drosophilia

Active member
Bez reklam
Odlacz suba na pare min, wlacz potem i sprobuj polaczyc. Moze cos z Onkyo nie halo. Sprawdz, czy jest w nim zalaczony sub
 
Ostatnia edycja:

orion17

New member
Odłączyłem na całą noc, podłączyłem ponownie sprawdziłem wszystkie połączenia i ustawienia - powinno być ok ale nadal nie ma dźwięku z suba. Chyba pozostaje serwis. Niestety jest już po gwarancji. Czy może ktoś polecić sprawdzony punkt napraw na terenie Warszawa. Najlepiej gdzie jest możliwa darmowa diagnoza - bo tak jak powiedziałem nie wiem czy problem jest po stronie suba czy amplitunera.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
zrob jeszcze reset amplitunera i postawiaj od nowa glosniki z subem. Moze przez przypadek potencjometr glosnosci w subie przestawiles na 0...
Zmien przewod laczacy sub z ampkiem
 
Ostatnia edycja:

orion17

New member
Wszystkiego już próbowałem i dalej to samo. W weekend podjadę do rodziców i podepnę suba pod ich amplituner i sprawdzę czy działa. W ten sposób będę miał pewność czy to wina suba czy amplitunera. Co jest dla mnie dziwne w momencie gdy sub dostaje sygnał to zapala się zielone światełko czyli prawidłowo wybudza się z czuwania ale zero dźwięku :-(
 
Do góry