Subwoofer do Onkyo sr577 i QQ 5000

jestmeksyk

New member
Witam!

Czy moglibyście mi coś doradzić w kwestii wyboru subwoofera aktywnego. Niestety mieszkam w takim zacofanym mieście gdzie nie mogę pooglądać i posłuchać dlatego chciałbym jakiejś waszej po-rady. Posiadam zestaw Onkyo SR-577 i Quadral Quintas 5000. Pokój 25m2. Max do 600zł. Nowy na gwarancji.

Zastanawiałem się nad jamo 210, ale opinie nie są zbyt ciekawe. Dobrze wypada Yamaha sw012 lub Koda sw-1000v2.

Dzięki z góry!
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Witam!

Czy moglibyście mi coś doradzić w kwestii wyboru subwoofera aktywnego. Niestety mieszkam w takim zacofanym mieście gdzie nie mogę pooglądać i posłuchać dlatego chciałbym jakiejś waszej po-rady. Posiadam zestaw Onkyo SR-577 i Quadral Quintas 5000. Pokój 25m2. Max do 600zł. Nowy na gwarancji.

Zastanawiałem się nad jamo 210, ale opinie nie są zbyt ciekawe. Dobrze wypada Yamaha sw012 lub Koda sw-1000v2.

Dzięki z góry!

Koda swojego czasu miała pozytywne opinie ale on ma tylko 80W RMS, Jamo 210 też będzie za słaby na Twój pokój. W tej cenie to ciężko będzie coś sensownego z nowych doradzić. Z tańszych a w miarę dobrych subów to Jamo sub 250/260 lub może tanio znajdziesz JBL ES 150 lub używany ES 250. Lepiej poczekaj i dozbieraj te parę stówek. Ale gdybym miał wybierać z tych dwóch co podałeś to chyba brał bym Kodę.
 

mors111

Active member
Bez reklam
tutaj na forum z ww wymienionych polecą Jamo 210 , ale na 25m2 będzie troszkę za mało ( jeżeli dobrze poustawiasz amplituner aby przednie kolumny generowały więcej basu , to pewnie się nada do kina )

Yamaha , to słabiak

Koda była kiedyś bardzo chwalona za stosunek cena/jakość i dość stabilna obudowa ( 17kg ) i głośnik 25cm ( Jamo i Yamaha po 20cm ) i wzmacniacz mimo mocy tylko 80W powinien zagrać najlepiej z tej "trójki"

Jamo podaje moc wzmacniacza 200W ( pytanie jakiej mocy , bo raczej nie znamionowej , bo po co aż taka moc na 20cm głośnik ) a na tabliczce z tyłu pobór prądu 0,5A ( co by dawało maksymalny pobór mocy ok 100W )

ja mam suba Dali AW-8 i w nim wzmacniacz 60/100/120W ( też różnie podają , ale obstawiam 60W przy czym maksymalna pobierana moc to 100W ) i zdecydowanie większej obudowie niż Jamo 210 i u mnie napędza on kino w pokoju 30m2 i spokojnie daje radę , ale to jedna z najmocniejszych "dwudziestek" na rynku ( kiedyś w sklepie kosztował 1.300zł , a to sporo jak za suba z 8" głośnikiem )

z Jamo to przynajmniej model 250 , średnica głośnika podobna do 210-tki , ale większa obudowa , lepsze pasmo przenoszenia , niby większy wzmacniacz itp...

z tych wymienionych kupił bym Kodę
 

jestmeksyk

New member
To chyba wezme tą Kodę. Widzę ma z tyłu wyłącznik, czyli nie musi być nonstop włączony. Bo na Jamo 250 nie stać mnie 350zł więcej...
 
Do góry