Subwoofer do mojego starego zestawu

guz

New member
Obecnie posiadam paruletni już zestaw: Onkio AV Receiver TX-SR304E i podłączone do niego 5 kolumn M-Audio HCS-9900. Jako że głównie oglądam na tym filmy (muzyki też słucham ale zdecydowanie rzadziej) chciałbym dokupić subwoofer. Jako że się na tym kompletnie nie znam chciałbym się dowiedzieć jaki subwoofer by pasował? Powinien być od tego samego producenta co reszta kolumn czy niekoniecznie? Dla pełniejszej informacji dodam ze pokój ma wielkość około 20m2.

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam
Łukasz
 

guz

New member
Na pewno nie chciałbym przekroczyć 1000 zł. Z drugiej strony zakładam że mój zestaw nie jest najwyższych lotów i pewnie jakiś sub z wyższej półki będzie raczej bez sensu do tego.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Do 1000zl to i tak nie kupisz suba wyzszych lotow ;) JBL E150p u mnie na 16m gra na 60% i jest łomot, ew mocniejszy ES150. Wszytkie w okolicy 1k zl
 

piczon

New member
dokup do zestawu sub m-audio, mialem sub 12 z podobnym zestawem jak ty i gralo w filmach naprawde dobrze. Sub troche buczal, ale podlaczylem go bez uziemienia i wszystko bylo ok. Mozna go wyciagnac na przecenach w okolicach 500pln, lepszy sub do twojego zestawu raczej nie ma sensu bo trzeba zmienic raczej calosc....
 

guz

New member
A jeśli chciałbym kiedyś zmienić kolumny na lepsze wtedy jest sens brać subwoofer za 1000 zł? Będzie dużo lepszy niż M-Aduio za 500 zł? Czy amplituner który mam jest wystarczająco OK żeby lepsze kolumny do niego kupować?
 

piczon

New member
no na cos musisz sie zdecydowac - pytanie jaki masz budzet ? jezeli planujesz rozbudowe w przyszlosci to najpierw zaczalbym od kolumn

mysle ze w okolicach 1200-1600 jestes w stanie kupic 2 bardzo przywoite kolumny do stereo z niezly basem , a potem zmienic ewentualnie ampli na nowszy no i potem dokupic centralny i surroundy do kompletu.

ja kupilem sub kef c4 za 850 pln i na moje 20 m jest naprawde az nadto wystarczajacy zarowno w KD jak i w muzyce. Reszte zestawu tez mam KEF (c7, c6+ 2xc1)
popatrz i wybierz cos sobie
moze roth oli ? maja duzo basu, moze przestaniesz tesknic na poczatku za subem ;)
 

dybson

New member
rubicon rsub 10, głośnik 25 cm, 250 WAT rms, bardzo ładnie gra a nie dudni jesteś w stanie dostac go ponieżej 1000 zł.
(mam bliźniaczy rhk 1000 sub, robiłem odsłuch kilku przy zakupie w normalnym sklepie (nie market), i naprawdę ładnie gra ale każdy ma inne ucho :))

p.s. kolumny nie dadzą tego efektu co da dobry sub :D
 
Ostatnia edycja:
Do góry