subwoofer car audio nadaje sie do domu

zenno

New member
niektorzy po forach pisza ze sub samochodowy nie nadaje sie do domu ja twierdze ze tak mam akurat hertza es closet i znawcy wlasnie tacy smiali sie a jak to uslyszeli to nie wiezyli ze to sub car audio no ale cuz i mam pytanie ile litrow powinna miec obudowa bassreflex bo wolal bym jednak taka obudowe zrobic
 

grbprc

New member
tez kombinuje z subem samochodowym w domu bo przecierz takie suby sa stworzone do muzyki . tyle ze ja mam aktywny sub planuje go podlaczyc pod zasilacz komputerowy o odpowiedniej mocy i wziac sygnal z sub out we wzmacniaczu stereo jak to wyjdzie to dam znac .
 

zenno

New member
jasne ze suby sa do muzyki a niby do czego ale wnerwia mnie ze duzo osob wrecz wmawia ludziom ze sub samochodowy nie nadaje sie do domu chociaz w zyciu nie slyszeli go u mnie mam hertza w obudowie zamknietej i powiem tylko ze pieknie gra
 

Przemek_PC

New member
Obudowę do suba liczy się na podstawie parametrów głośnika. Najłatwiej zrobić obudowę zamkniętą bo w zasadzie trzeba policzyć tylko jej objętość. Bass reflex to już trudniejsza sprawa bo trzeba też liczyć długość rury w zależności od średnicy otworu gdyż obudowa musi być odpowiednio nastrojona do danego głośnika. Poza tym z zamkniętej obudowy bas szybszy i bardziej miękki choć subiektywnie może go być mniej niż z obudowy bass-reflex. Dodatkowo obudowa bass-reflex może mieć mniejszą objętość niż zamknięta dla uzyskania podobnego poziomu basu.
 

zenno

New member
to ze obudowe sie liczy na parametrach to wiem ale obudowa do samochodu i do domu chyba powinna byc troche inna jednak samochod jest mniejszy od pokoju myslales o basreflex i nie wiem czy ladowac tego hertza w skrzynie jak podaje producent
 

grbprc

New member
Dzis podlaczylem orginalny aktywny sub samochodowy z bass reflexem 600 wat rms i 1800 max w domu pod wyjscie na sub we wzmacniaczu stereo i lipa sub gra ale bas jest buczacy dudniacy twardy ciezki do wysterowania niewiem czemu w samochodzie gra git a w domu lipa . jakies wskazowki?
 

Przemek_PC

New member
O tym do jakiej obudowy głośnik się nadaje decydują jego parametry. Zasady liczenia obudów są takie same a to że głośniki do car-audio są inne niż do sprzętu domowego nie mówiąc o estradowym to już inna sprawa.
 

zenno

New member
producent podaje objetosc obudowy dla hertza 300 38 lit dla basreflex strojenie na 30 hz chyba do domu moze byc za mala obudowa zreszta jeden gosc dal mu 78 lit i str 28 hz do samochodu no i grzmialo to dosc nisko schodzil ciekawe jak by w domu dal taka bude
 
Do góry