Subwoofer B&W ASW 608

Witam.
Posiadam zestaw Yamaha RX-A740 Aventage, fronty B&W 686, centralny B&W HTM 62, tyły jakieś philipsy. Początkowo zakładałem zestaw 5,0 ale jednak brakuje mi basu zarówno w muzyce jak i oczywiście w kinie.
Wiem, że sub nie musi być z tej samej serii czy tego samego producenta, ale jednak wolałbym mieć suba również B&W.
Moje pytanie czy zna ktoś subwoofer B&W ASW 608 ewentualnie 610? Ze względu na cenę wolałbym kupić 608 ale jeśli ma się okazać za mały to mogę się zastanowić nad 610. Lubię bas szybki, nienawidzę dudnienia.
Moje pomieszczenie to ok 20m2. Sub zarówno do kina jak i muzyki. Muzyka dance, pop.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
To jeden z najbardziej chwalonych subów za wszechstronność. Nie koniecznie dobrze znany w PL ale na zachodzie i szczególnie w UK owszem.
 
No właśnie ciężko znaleźć jakieś informacje o tym subie na polskojęzycznych stronach. Mam co prawda możliwość odsłuchu w sklepie, ale jak się już przekonałem na przykładzie mojego ampli i B&W 686, co innego w sali odsłuchowej co innego u siebie w mieszkaniu.
Tylko czy te 20 cm w 608 wystraczy na 20 m2?
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Mniejszy na pewno szybszy/bardziej konturowy. Ale za to mniej najniższego dołu.
Ja na ten sam metraż nie brałbym jednak mniej niż 9/10", z tym że ja głównie do KD bo w muzyce mam go w sam raz.

Odsłuchaj go mimo wszystko.
 

neokrk

New member
mam asw 610 i jestem bardzo zadowolony zarowno w muzyce jak i kinie domowym. Obecnie mam yamahe 3040. Bas jest mocny i naprawde szybki w muzyce z drugiej strony w kinie domowym potrafi dobrze zatrzasc :) napewno bedziesz zadowolony z asw 610 u mnie gra z b&w 603 w 30+ m2. byc moze u ciebie w 20 m2 bedzie 608 ok
 
No i już mam w domu B&W 608. W końcu mogę się cieszyć basem :) W kinie jeszcze bardzo nie testowałem, ale puściłem kawałek filmu i dawało radę. W muzyce ładnie zgrywa się w frontami. Także jak na pierwsze wrażenia jestem bardzo zadowolony z tego suba.
 
Do góry