Sub czy warto i jaki ???

Bobby75

New member
Witam,

posiadam amplituner Onkyo TX-SR608 JBL Studio 180 plus JBL Studio 130 oraz centralny Monitor Audio MC. Rozważam zakup suba. Pokój niewielki niaciągane 4x4m...i tak czy w takich warunkach warto wogóle coś kupić ? Jeśli tak to czego szukać pasywny czy aktywny jakie mocy? Z drugiej strony nie planuję wydać za dużo może z 800pln.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Teraz już praktycznie pasywnych nie produkują. Sens jest zawsze. Ja w podobnym pomieszczeniu też mam suba. Oczywiście nie musisz kupować o dużej mocy czy rozkręcać na połowę. U mnie jest na godz. 10, i delikatnie uzupełnia fronty w filmie. W twoim wypadku fajnie by było kupić coś do kompletu JBL np. JBL ES 150 lub E 150. Albo coś z Jamo sub 260. Pogadaj w sprawie cen z Blackninja, to taniej dostaniesz niż na aukcjach internetowych.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Bobby75

New member
A gdybym tak postawił na coś z tej trójki:
WHARFEDALE VARDUS SUB10
JAMO SUB 210
YAMAHA YST FSW-150

Zaletą ich jest cena a przy planowaniu budżetu nie wziąłem pod uwagę konieczności zakupu kabla. Dodatkowo niewielkie wymiary tu muszę uszanować słowo małżonki która jak twierdzi nie ma miejsce na dodatkowe pudło. Najbardziej frapuje mnie Yamaha gdyż wymyśliłem sobie że mogłby taki sab stać nad telewizorem z racji jego budowy. Jamo też jest sympatyczne gdyż niewielkich rozmiarów może stanąć obok jednej z kolumn frontowych i nawet da się otworzyć szafkę :)
 
Ostatnia edycja:

mors111

Active member
Bez reklam
1.WHARFEDALE VARDUS SUB10
2.JAMO SUB 210
3.YAMAHA YST FSW-150

odnośnie :
1.Powinien zagrać bardzo dobrze w pokoju 16m2 ( 25x\cm głośnik i wzmacniacz 150W zrobi swoje )
2.też da radę , ale zakładałeś 800zł , a ten kosztuje 500 , więc warto szukać lepszego ( do 16m2 w kinie też starczy )
3.to sub dedykowany do małej wieży Yamaha PianoCraft jako uzupełnienie basu ( tutaj głośnik basowy ma zaledwie 16cm , co nie zmienia faktu że YPC ^ zagra bardzo dobrze )

rozważ JBL SP 150 150jak pisał Blackninja ( w cenie jak napiszesz na priva powinieneś dostać atrakcyjną ofertę , kto wie może nawet zakładane 800zł )
 

Bobby75

New member
Dobry sub to jak na moje warunki spore wymiary w związku z czym szukam optymalnego rozwiązania. Czy ma sens umieszczenie suba na szafie pod sufitem? Mebel stabilny raczej nie będzie rezonansu itp tylko czy bedą tam odpowiednie warunki do uzyskania dobrego dźwięku?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Jak to "pod sufitem? Sub musi byc koniecznie za podłodze. Sub na podłodze bedzie spełniał swoje zadanie. Pod sufitem, zaleje Cię fala buczącego basu przyćmiewająca resztę.
 

Bobby75

New member
Znalazłem potencjalnie rozwiązanie mojego problemu z subem...co sądzicie o Yamaha NS-SW210. Do mojego niewielkiego pokoju mocą chyba wystarczy a dodatkowo jego zaletą są wymiary. Jak sądzicie jak ten sub wypadnie w połączeniu z moim sprzętem?
 
Do góry