Stx fs-250

rafaroma

New member
Witam,

Proszę o poradę, czym napędzić kolumny STX FS-250.
Aktualnie do tego zestawu posiadam Technics SA-DX1050- dźwięk jak za ściany, brak niskich tonów - ogólnie bardzo słaba jakość. Po zmianie na amplituner kolegi - Pioneer rocznik ok. 2000 2x70w 8 om jeszcze gorzej.
Pokój 25m2, kable standard 2,5.

Piszą, że producent na pokazach napędza je NAD c372 i grają bardzo ładnie, jednak nie wiem, czy taka moc mi jest potrzebna.

Pozdrawiam Rafał
 

Rafal7

Banned
Nady bardzo ładnie kontrolują bas, są basowymi wzmacniaczami, mają moc a sam bas krzywdy im nie robi
Spróbuj to podłączyć pod Harmana.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Brachol ma podłączone pod Yamahe R-N500, gra to moim zdaniem trochę za bardzo górą, bas jest ale całoś jest za ostra, powiem Ci że w tych głośnikach sopran przypomina mi trochę ten gwizdek z altusów.

Pytanie ile chcesz wydać. Harman może być dobrym pomysłem np HK970
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
DX1050 to fajny amplituner, trzeba wymienić kolumny, podmianka na pioneera i nędzny efekt też na to wskazuje.
 

rafaroma

New member
HK970 - trudno kupić, wymaga to cierpliwości - cena ebay.it 1950zł.
To może lepiej avr360 ok. 2700zł.

Dziś tak sobie myślę, że mam lepsze nagłośnienie w samochodzie. Nawet jak leci z starej kasety, to jest lepiej niż w domu.

Te kolumny mimo bardzo umiarkowanej ceny wyglądają solidnie i powinny grać lepiej. Męczy mnie to i muszę jeszcze pogrzebać przy kablach i z innymi wzmacniaczem. W niedzielę kumpel podjedzie z amplitunerem Denona - zobaczymy. Myślałem, że zaoszczędzę i zostanie w kieszeni, a tu blada du..;)
 

Borixon

Active member
Bez reklam
HK970 - trudno kupić, wymaga to cierpliwości - cena ebay.it 1950zł.
To może lepiej avr360 ok. 2700zł.

Dziś tak sobie myślę, że mam lepsze nagłośnienie w samochodzie. Nawet jak leci z starej kasety, to jest lepiej niż w domu.

Te kolumny mimo bardzo umiarkowanej ceny wyglądają solidnie i powinny grać lepiej. Męczy mnie to i muszę jeszcze pogrzebać przy kablach i z innymi wzmacniaczem. W niedzielę kumpel podjedzie z amplitunerem Denona - zobaczymy. Myślałem, że zaoszczędzę i zostanie w kieszeni, a tu blada du..;)

cos mylisz kolego, ja niedawno sprzedawalem hk970 limited edition igłe za 800zł.
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Wypróbuj koniecznie te kolumny na jakimś normalnym wzmacniaczu a nie na amplitunerze, i dopiero wtedy przekonasz się czy coś z nich będzie.
Jak sie bardzo chcę to się da coś wykombinować.
Ja bym te kolumny połączył z elektroniką Nada.
 

rafaroma

New member
Kupiłem NAD'a C372 - do testowanych amplitunerów wypada o niebo lepiej. Nawet nie sądziłem, że może być tak duża różnica, a byłem wcześniej zwolennikiem amplitunerów. Kolumny grają dużo lepiej - wkradł się bas, a tony wysokie oraz średnie zostały okiełznane;) i jeszcze co za lekkość i przestrzeń. Jednak to jeszcze chyba nie koniec możliwości STX'ów, dla kupujących w/w kolumny jest rada - wzmacniacz z mocą min. 70W przy 8 omach i pokój min. 30-40 m2. I wtedy pokażą wam swój potencjał.
 

rafaroma

New member
Jak usłyszał kolega tego nad'a, to szuka po aukcjach. Jednak mam pytanie, czy do muzyki ogólnie pop, tanecznej i rock ( chciałby więcej basu nawet kasztem trochę jakości ) - jakie polecić mu kolumny podłogowe. Pokój 30 m2 otwarty na hall i budżet około 2000zł.
 
Do góry