Streaming zdekodowanego HDTV

nusch

New member
Wymieniłem ostatnio komputer Duron 800Mhz, 640RAM- >Athlon x2 64 4800+ 2GBram, a że za dużo za tego starego nie dostane, postanowiłem zbudować na nim mediacenter i podłączyć do mojej Bravii(32s3020). I parę pytań..

Czym najlepiej połączyć PCta z telewizorem, w bravii mam wejście na wszystko najprościej chyba VGA, ale telewizor jest bardzo wrażliwy jeżeli parametry obrazu choć trochę odbiegają od przewidzianych, po VGA najwyższa możliwa rozdzielczości to 1280, głębia 16bit, odświeżanie 60, jeżeli któryś z tych parametrów się zmieni od razu jest "Not synchronized".

W starym PCie miałem Radeona 9200 128bit 256MB , z tvoutem po svideo, ale jakość sygnału chyba będzie gorsza niż po VGA? Do tej pory używałem tego wyjścia podłaczając do starego sony'ego na cinche, w Bravii mam bezpośrednio wejście svideo, jaka jest jakość takiego połączenia(podejrzewam że gorsza niż VGA ale chciałem się upewnić..) ? A może lepiej jakąś karte PCI z HDMI? Wiem że mogę kupić taki moduł do mojej nowej płyty głównej, ale czy dostanę takie coś (niezależnego od karty graficznej) co podejdzie pod starą bez wsparcia chipsetu?

Druga ważniejsza sprawa, o ile te 800Mhz do DivX'ów wystarczy to HDTV nie ma szans udźwignąć za to Athlon X2 na drugim komputerze nie powinien mieć z tym problemu. Na nowym PC'cie mam XP'ka, możliwe że w przyszłości przejdę na Viste, media center chce zbudować na Gentoo + nakładka mythTV. Czy jest wogóle możliwe i jeśli tak to w jaki sposób to wszystko skonfigurować żeby dekodowaniem HDTV zajmował się silniejszy komputer , streamując je jako RAW albo zakodowane w lżejszym formacie do drugiego?

Jaki jest wogóle bitrate zdekodowanego 720p, 1080i? Czy WiFi podoła, jeśli nie to czy zwykła skrętka podoła czy muszę Gigabit ethernet przesyłać?
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Sprawdź możliwości programu VLC, sam w taki sposób się nie bawiłem, ale na 70% posiada opcję stream. Nie wiem jednak czy 800mhz wytrzyma nawet ten słabszy strumień.
 

nusch

New member
a samo przesyłanie jak rozwiązać? bo media center ma działać niezależnie, tzn na komputerze dekodującym poza większym użyciem procesora nie ma widać śladu odtwarzania. Filmy będą na dysku media center, więc streaming musiał by być w dwie strony media center----zakodowany_film-->pc-----zdekodowany_film--> media center, a wszystko to bez potrzeby odpalania vlc przy każdym kolejnym filmie, najlepiej gdyby działał jako usługa systemowa..

Btw, są jakies kodeki do filmów do kompresji bezstratnej i nieobciążające w znacznym stopniu ani komputera kompresującego ani dekompresującego? żeby zdekodowany stream jakoś "lżej" zakodować tak żeby duron to uciągnął?

Bo na stronce tego VLC przeczytałem że do zwykłego zdekompresowanego DVD potrzeba pasma około 9Mbit/s..
 
Do góry