Stracony sygnał z najmocniejszych mux'ów

lukebe

New member
Od soboty przekopują się przez zasoby Internetu ale nie bardzo znajduję problem podobny do mojego. Więc tak:
W sobotę zainstalowałem na balkonie antenę DVB-T. Na start "na oko" ustawiłem ją tak jak ma sąsiad na balkonie obok. Skok do telewizora (SAMSUNG UE32E5500) i okazuje się, że nie trzeba niczego dostrajać idealny odbiór z wszystkich multipleksów - antena skierowana na Wisłę (Skrzyczne).
Wieczorem dopasowałem sobie numery kanałów - wszystko śmigało idealnie.
Nocą okazało się, że zostały mi tylko kanały z Mux-3 (notabene nadawanego z najsłabszą mocą - Wisła nadaje Mux-3 z mocą 50kW, a Mux-1 i Mux-2 z mocą 100kW)
Cała niedziela upłynęła na próbie obracania anteną w celu złapania choćby skrawków zasięgu - wciąż siła 0. Bez skutku.
Antena to Synaps 343, położenie anteny: 50.00872847321491 °N 18.46752405166626 °E

Zaczyna brakować mi pomysłów. Może po prostu Mux-3 odbieram dzięki nadajnikom doświetlającym? Ale nie rozumiem, dlaczego na starcie wszystko mi chodziło. Czyżby zachmurzenie miało jakiś wpływ na sygnał (w sobotę za dnia była jednak lepsza pogoda).
 

bielikk

New member
Bez reklam
Jeszcze raz przeskanuj całe pasmo - czyli zainstaluj kanały od nowa- antenę ustaw w położeniu pierwotnym (tak jak na początku). Powinno zadziałać.
 

Lemil

Banned
Nadajniki nie przestały pracować, powinieneś więc bez problemu odbierać programy. Jak piszesz poprzestawiałeś numery kanałów. Być może coś zrobiłeś nie tak? Powinno pomóc ponowne wyszukanie kanałów. Samsungi, niektóre, mają trochę skopane tunery. Jeśli chodzi o mojego, to po zmianie kolejności kanałów telewizor głupieje. Jeśli się wybierze kanał z klawiatury to wskoczy ten, co powinien. Ale już przy użyciu strzałki w górę, w dół wchodzą kanały w kolejności takiej, jak jest ich częstotliwość, a nie numeracja, którą ja im nadałem. Powtórzę - wyszukaj kanały jeszcze raz i nie zmieniaj numeracji.
 
Do góry