Stereo jakie ? prosba w wybraniu

abdul0412

New member
Bez reklam
Witam. Zastanawiam się nad zestawem stereo tzn wzmacniacz + kolumny. Często przeglądam to forum i jak narazie nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania. Muzyki słucham bardzo różnej od Armina, ATB po Kings of Leon i Seala. koszt zestawu max 5000 zł, interesuje mnie zestaw, który bedzie bardzo detaliczny,wyraźisty, przestrzenny, dynamiczny i przyjemny przy dłuższym słuchaniu. Lubie sluchać muzyki dosyć głośno ale nie wiem czy do tej kwoty znajde cos co na to pozwoli (wielkość pokoju 20 m). Mam kilka typów :

Wzmacniacze :

DENON PMA-710AE
NAD C326 BEE
MARANTZ PM6003

kolumny :

MONITOR AUDIO M6
MONITOR AUDIO BX6
DALI CONCEPT 6
TONSIL MAESTRO II
ACOUSTIC ENERGY AELITE 3

Wchodzi także możliwość zakupu używanego wzmaczniacza np arcama alpha 7 lub jakiegoś starszego luxmana ale nie wiem jak to sie przełoży na ogólne brzmienie itp.ucho mam dosyć wrażliwe.Wszelkie inne propozycje mile widziane :). Z góry dzieki za porady.
Pozdrawiam

EEE sory poradzicie cos?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W tej klasie jak idziesz to coś w kierunku Naima Nait5i - to inna półka jakości. Ale powinieneś zmieścić się z kolumnami
Monitor Audio .
Z Twoich brałbym Marantza 6003. Ale powinieneś sprawdzić jeszcze Advance Acoustic i Audiolaba
Ale o profesjonalną poradę proś - steeze na PW.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Dobrze się sprawdzi połączenie Arcama i nowych JBL Studio 190. Wiem kolumny nowy design ale przyjemnie się tego słucha i sprawdzą się przy Twojej muzyce.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Dzięki za podpowiedzi, teraz tylko muszę się wybrać do sklepu gdzie będę mial mozliwość odsłuchu i bede działał :) Pozdrawiam
 

sya.au

New member
Z zestawów elektroniki i głośników, który podajesz, zdecydowanie najrozsądniejszym wyborem będzie NAD + MA. Co do MA, to zdecydowanie BX6, M6 są dla nich żadną konkurencją. O ile lubisz troszkę spokojniejsze granie, to wówczas Marantz. Daj sobie spokój z Denonem. Denon w stereo zaczyna się od 1510 aktualnie.
 
Do góry