Stare kolumny Mirage 595is - czy wymieniać?

MasterZomp

New member
Witam,
ponieważ to mój pierwszy post to po pierwsze chciałem się przywitać i pozdrowić wszystkich użytkowników,
po drugie przechodząc do tematu chciałem zasięgnąć rady czy warto wymieniać moje stare kolumny, które w momencie zakupu były całkiem niezłym wyborem (przynajmniej tak mi się wydawało), żeby przybliżyć specyfikacje posłużę się opisem z jakiejś starej aukcji:


SYSTEM TYPE //// Floor standing, bipolar radiated vented.
TWEETERS ////2 x 3/4” (19mm) Vapor deposited titanium dome.
BASS/MID DRIVERS//// 2 x 5-1/2” (14cm) magnetically
shielded injection molded polypropylene cone Termination via
Butyl surrounds.
FREQUENCY RESPONSE
On-Axis: ± 3 dB //// 42Hz - 20KHz
USABLE BASS CUTOFF (@ -10dB)///// 35Hz
SENSITIVITY (Anechoic)///// 86.5dB @ 2.83 V /1M
CROSSOVER POINTS //// 2.3KHz
NOMINAL IMPEDANCE //// 8 Ohms
REC.AMP POWER //// 15-125 watts RMS
MAX POWER HANDLING //// 125 watts RMS


Moje pytanie, czy technologia tak bardzo poszła na przód, że tak stare (ok12 lat) kolumny, choć nie nadmiernie używane nadają się już na śmietnik i jest przepaść między nowymi za niewielkie pieniądze, czy wymienić ampli Onkyo (tak samo stare) na jakiś wzmacniacz i zestaw powinien nabrać trochę werwy.

Pozdrawiam
Marcin
 

bielikk

New member
Bez reklam
To Ty musisz zadecydować czy zestaw, który posiadasz spełnia twoje oczekiwania czy nie. Jeżeli oceniasz, że ampli Onkyo, który posiadasz nie jest dynamiczny ..., to najpierw dokonaj zakupu (sprawdzonego, z dobrymi opiniami) nowego ampli czy wzmacniacza i posłuchaj go z posiadanymi kolumnami, a jeżeli nie będziesz zadowolony - to wtedy dopiero dobierzesz do nowego ampli nowe głośniki.
 

MasterZomp

New member
Witam,

Myśle, ze 2 lub 2,5 tys. mógłbym wysuplac, pózniej może wiecej.

Zapomniałem dodać, ze bardziej chce wykorzystywać zestaw do muzyki, jakieś 70%, reszta to filmy i radio.

Pozdrawiam
 

MasterZomp

New member
Dzięki za odpowiedz, w związku z która mam kolejne pytanie, wymienić ampli na nowszy czy może na wzmacniacz stereo, ponoć zestaw stero lepiej radzi sobie z okazjonalnym filmem niż ampli z muzyka.

I jeszcze jedno pytanie, w zestawie mam jeszcze odtwarzacz cd onkyo, na tamte czasy mocna średnia polka, są z nim pewne problemy, przecina sie przy odtwarzania, raz już był czyszczony, czy warto inwestować w jego naprawę, jaka jest żywotność takich odtwarzaczy?
 
Ostatnia edycja:

MasterZomp

New member
Bardzo ciekawa propozycja, ma wszystko czego potrzebuje, a nawet wiecej, na odsluch nie mam co liczyć bo chyba żadna firma nie będzie miała moich kolumn na stanie ;)

Jeśli bym sie zdecydował na ten model to czy: mogę podłączyć moje kolumny w biamplingu i druga sprawa czy warto dokupić jakiś średnio polkowy DAC?

Czy jakiś inny model wamacniacza jest jeszcze godny uwagi, oczywiście w podobnej półce cenowej?
 

MasterZomp

New member
Witam ponownie,

W sklepie polecono mi jeszcze amplituner stereo Cambridge Audio Topaz SR 10, podobno jakość dzwieku jest lepsza niż ta z onkyo, chociaż zdecydowanie uboższy w funkcje, chciałem potwierdzić na forum czy to faktycznie jest taka oczywista różnica w jakości dzwieku.

Pozdrawiam
 

MasterZomp

New member
Preferuje rock - klasyczny i ten w stylu Papa Roach, System of a Down, trochę jazz-u (tego w wydaniu acid tez), poz tym blues, reggae, i to wszystko.

Pozdrawiam
 
Do góry