Stara Yamaha na nowe....no własnie, co?

maniomix

Member
Hej :)
Mam staaaaary i mocno budżetowy zestaw składający się z ampli Yamaha rx 440 oraz zestawu kolumn 5.1 Koda 707 z subem. Przyszedł czas na zmianę pokoleniową :)
Jak zwykle rozchodzi się o kasę i miejsce do odsłuchu. Dodam, że salon "kinowy" jest wielkości ok 50 m2, w miarę kwadrat, nie ma dużo "zakrętów", zasadniczo jeden ;-)
Co do kasy to, wiem, że mam za mało :-( I teraz czy wejść w amplituner powiedzmy za ok 1,5 do 2 tys. a później dokupić kolumny, teraz póki co jechać na starych Kodach? Czy zdecydować się na cały zestaw w okolicach 3 tys max? Będzie lepiej sprawdzało się w kinie niż moja wiekowa Yamaha i Koda?
Poradźcie proszę, co czynić? ;)
Mam możliwość kupienia takiego zestawu: Denon AVR-X1200W+Magnat Supreme II 2002+252+102, ile warto za to dać i czy warto w ogóle w to wchodzić?
Mam nadzieję, że ktoś coś podpowie, grzecznie czekam i pozdrawiam :)
 

maniomix

Member
Hej
Dzięki za odpowiedź :) Już zatem mam jeden temat zamknięty, a zatem czy iść w stronę kupowania na raty, najpierw amplituner i nich póki co gra na Kodach?
 

maniomix

Member
Hej

Masz kawał pomieszczenia to ogranicza nas tylko budżet :)

No właśnie, to odwieczny problem jest-kasa :( Uważacie, że pomysł żeby najpierw amplituner, a potem ...kiedyś kolumny słaby jest? Najpierw kolumny? Na amplituner wydałbym pewnie ciut ponad 2 tys, a za taka kasę, to kolumn dobrych nie kupię...chyba.
pozdr
M
 

maniomix

Member
Hej
Dziękuję wszystkim za wypowiedzi :)
Wybór padł na amplituner Onkyo 676 i teraz potrzebuje porady co do zestawu kolumn. Mój pokój ma ok 50 m2 więc sporo, mój stary zestaw Koda raczej tego nie udźwignie. Widzę na popularnym portalu aukcyjnym, że są oferowane w zestawach te amplitunery z różnymi kolumnami, nie mam możliwości odsłuchu więc muszę posiłkować się waszymi radami, które? W zasadzie interesuje mnie tylko kino, będzie to 98 % mojego użytkowania. Pomożecie? :)
Pozdrawiam
M
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
To jak już szukaj używanego sprzętu - zamiast 676 kup jakiś model starszy np. 609,646,656 etc. lub jak się uda 809 z Onkyo - w 1k powinieneś się zmieścić.
Za pozostałe 3k kupisz set 5.1 jeśli nie interesuje Cie muza a tylko KD.
Z nowych nic sensownego nie kupisz za 4k - sam ampli to 2k i zostaje 2k na nowy set 5.1
Na olx masz fajny zestaw : Dali Zensor 7 + central + sub za 3k - tyły dokupisz za jakiś czas.Zensorki fajnie grają w kinie i do Twojego metrażu to absolutnie minimum.
 
Ostatnia edycja:

maniomix

Member
Hej
To jak już szukaj używanego sprzętu - zamiast 676 kup jakiś model starszy np. 609 lub jak się uda 809 z Onkyo - w 1k powinieneś się zmieścić.
Za pozostałe 3k kupisz set 5.1 jeśli nie interesuje Cie muza a tylko KD.
Z nowych nic sensownego nie kupisz za 4k - sam ampli to 2k i zostaje 2k na nowy set 5.1

Ale używki Onkyo miały problem z wejściami hdmi chyba. Ten amplituner używany kosztuje najmniej 1,5 tys. Pamiętaj też, że do tej pory używam stareeeeej yamahy i zestawu kolumn Koda :)
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
No podobno miały (nie wiem jakie dokładnie modele?)
Budżet znacząco Cię ogranicza ale idzie coś pod kino skompletować - te Zensor 7 fajna opcja.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Na olx jest zestaw za 3150 (cos na pewno można jeszcze ugryźć z tej ceny) - poszukaj.
Dali o wiele lepsze od quadrali.
 

maniomix

Member
Hej
No i kurczę nie ma wyjścia z sytuacji :p
Miałem plan, żeby kupić teraz tylko amplituner, podłączyć wszystko co trzeba, bez przepinania kabelków, a zestaw kolumn później. Ale korci mnie załatwić to za jednym zamachem, jednak budżet baaaardzo mnie ogranicza. Jak żyć? ;)
pozdr
M
 
Do góry