Średniej klasy TV 55"

Witam.
Po kilkunastu latach muszę ponownie napisać post o wyborze telewizora. Wczoraj niespodziewanie padła moja stara plazma Panasonic TX-42G10. Myślę, że to znak na zmianę generacji. Niestety nie byłem przygotowany na kupno telewizora, więc zakup będzie na raty. Odległość od kanapy około 2,2m, z racji tego planuję 55". Na wcisk pomiędzy kolumny wszedłby nawet 65", jak odsunę kolumny o 1 czy 2 cm, ale nie chcę tak wciskać na siłę. Ze względu na aplikację, którą najczęściej używam - Kodi, raczej telewizor musi być to telewizor z systemem Android TV / Google TV. Głównie oglądane są Filmy i seriale z napisami, trochę sportu, głównie wyścigi F1 i Moto G, czasem piłka nożna.
Ze względu na sport TV chyba powinien mieć 120Hz. Fajnie by było jakby efekt HRD był już widoczny. Skłaniam się ku TCL 55 C745. Warto dopłacać do modelu C809 albo czegoś innego, może ubiegłoroczny C835. Do TV będzie podłączony amplituner, ale z racji małych dzieci jest rzadko używany.
Czy inne marki mają jakieś propozycje w tym budżecie?


1. Jak duże jest pomieszczenie, w którym ma być telewizor? Ok. 20 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ok 2 - 2,4 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2,
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? raczej będzie wisiał, ale może stać.
6. Jak słońce świeci w pokoju? okno na wschód, słońce świeci z boku z lewej strony patrząc na TV do południa
7. Jaki masz obecnie telewizor? Panasonic TX-P42G10
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? kablówka multimedia, komputer HTPC
10. Jakie urządzenia? amplituner,
11. Ile godzin dziennie ma pracować? 2 - 3 godziny
12. Czy zdarza się, że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? nie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy i seriale z napisami, sport, głównie wyścigi F1 i motocyklowe, czasem piłka nożna.
14. Czy zamierzasz surfować po internecie? rzadko, wideo z polsatsport.pl
15. Czy zamierzasz grać w gry? raczej nie
16. Preferencje co do marki? Nie
17. Preferencje co do wielkości? 55 cali. 65" wszedłby na styk pomiędzy kolumny, a może musiałbym rozsunąć 1 - 2 cm.
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? słaby obraz, beznadziejny dźwięk, mułowaty system
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczór, czasem popołudnie
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3500 na raty. Maksymalnie ~4000
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? rzadko
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Tak głównie Kodi, czasem Viaplay i Prime Video.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To wcale łatwe nie będzie.
Mają tak dobrą plazmę - nie zaakceptujesz dużo gorszego obrazu.
Tu jedynym rozwiązaniem jest mini led 55C805 za 3999 zł z pakietem dodatków dla członków forum.
Kupując iny w tej klasie, słabszy , będziesz się wkurzać i to każdego dnia.
 
Do góry