Sprzedaż komputerów w dół po 11 latach.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sprzedaż komputerów w dół po 11 latach.

Po raz pierwszy od 2001 r., analitycy spodziewają się spadku sprzedaży komputerów osobistych. Na koniec 2012 roku, wynik będzie -1,2% w porównaniu do 2011.

2012-10-10_PC_b_34953.jpg


Inwazja smartfonów i tabletów nadal wpływa w decydujący sposób na rynek komputerów PC.
Jak przewidywały badania przeprowadzone przez analityków iSuppli, na koniec 2012 sprzedaż komputerów będzie mniejsza o 1,2% niż w 2011r. I warto zauważyć, że to stanie się pierwszy raz od 2001.
Tak więc na koniec roku sprzedaż wyniesie ok. 348,7 milionów sprzedanych komputerów.
Czyli spadek z ilości 352,8 milionów sztuk sprzedanych w 2011 roku.


Nadzieją jeszcze wielu jest nowy system operacyjny firmy Microsoft który może mieć wpływ na zwiększenie zainteresowania tym segmentem zwłaszcza w okolicach świąt Bożego Narodzenia.

dday
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
Przede wszystkim taki news, to nie mówi tak naprawdę nic, poza tezą którą postawił sobie dziennikarz. No bo jedyną prawdą jest, że wskaźnik spadł. Ale co to tak naprawdę znaczy? Ano nic, ot taka sobie ciekawostka statystyczna, a czytać można ją jak się chce.

"Na koniec 2012 roku, wynik będzie -1,2% w porównaniu do 2011." - Ale w 2011 był wzrost... pytanie jaki, no bo jeśli większy niż 1,2%, to by znaczyło że rok 2012 jest lepszy od 2010. Jak ktoś obserwuje jakiekolwiek wykresy, choćby giełdowe, to wie że nie ma takich co by wiecznie szły w górę. Byłoby to nienormalne. Jakby była wiadomość, że coś leci drugi, trzeci, albo i czwarty rok z rzędu, to już jakiś trend, ale pierwsze tąpnięcie? Ciężko z tego wyciągać jakieś wnioski.

"Inwazja smartfonów i tabletów nadal wpływa w decydujący sposób na rynek komputerów PC. Jak przewidywały badania przeprowadzone przez analityków iSuppli" - Jakoś mi się tak dziwnie kojarzy nazwa tych "analityków". Wam też? Więc kto zapłacił za tą analizę? Komu ma służyć? Albo inaczej, kto na tej plotce zarobi i ile to będzie milionów dolarów? ;)

Sprawa trzecia. W to że świat jest pogrążony w kryzysie i że ludziska mają coraz mniej pieniędzy, chyba nikt nie wątpi. A skoro kasy w portfelach brak, to i siła nabywcza jest mniejsza. W takim przypadku spadek sprzedaży jest czymś zupełnie naturalnym, szczególnie w branżach luksusowych, a do takich zalicza się elektronika, bo papu jest jednak zawsze na pierwszym miejscu ze względu na specyficzną budowę homo sapiens. ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja raczej doczytałem że spada sprzedaż i tyle , przyczyn może być kilka ale mieszanie firm badających trendy i teorie z Jamesa Bonda to nadinterpretacja zwykłych danych.
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
Ja raczej doczytałem że spada sprzedaż i tyle , przyczyn może być kilka ale mieszanie firm badających trendy i teorie z Jamesa Bonda to nadinterpretacja zwykłych danych.
Artykuł wyraźnie sugeruje, że rynek szeroko rozumianych PC'tów kończy się na rzecz tabletów i smarfonów. Co ciekawe, jest mowa o komputerach z systemem Windows, a pominięto te z iOS. Dla mnie ten news to zwykła manipulacja, o czym zresztą świadczy pierwsza na niego odpowiedź. A to że badania zamawiane są pod zamówienie, to dzisiaj norma. Zapytanie jest tak formułowane, żeby udowodnić pewną tezę, która posłuży w taki czy inny sposób zamawiającemu. Nie znaczy to wcale, że badania są fałszywe, jednak ich wynik (potwierdzony przez "niezależny instytut i jego naukowców") pozwoli zamawiającemu zarobić niezłą sumkę, lub zdobyć przewagę nad konkurencją. Warto jednak żeby czytelnicy zdawali sobie sprawę z tego że mogą być manipulowani i że nie mają do czynienia z bezstronnym badaniem.
 

cygan

Member
Żadna manipulacja,to fakt. Siedzę w branży od lat to wiem. Kilka lat wstecz też część "płakała" że to manipulacje odnośnie stacjonarnych co do laptopów. Tablety wypierają. Wytnij mojego posta i za rok sobie odśwież ale najpierw zobacz statystyki. Popatrz wkoło, na 5 posiadaczy czterem wystarcza w zupełności tablet do wszystkiego. Jeszcze tej proporcji nie ma, kwestia czasu świadomości, bo cena nie gra już roli jak kiedyś przy laptopach.

Kupuj tableta, w 70-100% Ci wystarczy :)
 
Do góry