Sprawdzenie TV

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
geometrię - bardzo prosto . Sprawdź czy linie pinowe i poziome są proste / np. obraz kontrolny/ Jeśli chodzi o biel - to popros o włączenie na ekranie tylko koloru białego. Np. przy slimach widać wyraźnie jak na krawędziach zmienia kolor i to paskudnie.
pozdrawiam
 

Badman2503

New member
Coś mi się zdaje że to od kolegi dostalem e-maila :)

Czy są gdzieś na necie dostepne testy np. na dvd do sprawdzania TV ?

P.S. Słyszałem wiele złego o 32" wersjach Samsunga 308, ale produkowany od maja model 409 z HD juz takich problemów nie miał. Sprawdze w realu.
 

Piotr_the

New member
no właśnie gdzie są jakieś testy żeby nagrać na płytę dvd do sprawdzenia geometrii itd bo jak narazie musiałem podłączac kompa i nokia test zapuszczać czy ktoś zna jakiś link do takich testów TV?
 

Badman2503

New member
TENENBERG -w realu możesz go zobaczyc w sklepach AVANSU - jest to jedyny sklep z 17 zaproponowanych w skąpcu.pl, który posiada ten TV na stanie.(sprawdziłęm) Reszta oczekuje dostawy...kto wie moze po nowej cenie.( Avans obniżył cene w stosunku do zeszłego tyg. o 200 zł ) no i oczywiście stolik w cenie.) Ide obejrzeć tego Slima.....
 

Badman2503

New member
Właśnie wrocilem ze sklepu. Tv ogólnie kibel. Prebarwienia w zewnętrznej dolnej części kineskopu, mała rozdzielczość- w moim rozumieniu- bardzo duże plamki przez co z odległości ok 2 m można zauważyć poszczególne "3 kolory" rgb. Braku geometri nie zuważylem Zawiodłem się:(

Poszukiwania odpowiedniego TV czas rozpocząć od nowa
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
polecam koniecznie sprawdzenie Loewe Aventosa 3781.
Ten Philips też jest godny uwagi. O Samsungach na razie mozesz zapomnieć.
pozdrawiam
 

Badman2503

New member
Tennebreg - myśalalem o nim, ale bede musiał dokupić do niego stolik a to wyjdzie ponad 3000 zł..a to juz dla mnie za duzo. Co do aventosa- pierwszy raz spotykam się z tą nazwą i to mnie przeraża, bo je sie o serwis itd. jego cena to 3000 zł.

Zaczynam sie zastanawiać czy warto juz kupić tv z HD ready i zdecydować się na TV bez tej opcji ale za to z najlepszym obrazem standardowego formatu.

W philipsie przeczytalem ciekawą rzecz ( dla mnie) że tv jest w formacie 4:3 i ma możliwość zoomu 16:9. Dla mnie oznacza to wymuszone 16:9. Musze troche poczytać o tych formatach bo ten fragment mnie zastrzelił. Może sie okazać tak jak z HD ready że może przyjmować obraz HD ale wcale nie musi sie to przekładać na jakość i różnice względem standardowego sygnału.
 
Do góry