Soundbar + Telewizor Philips - brak dźwięku na niektórych kanałach telewizji naziemnej antena na balkonie

Telewizor Philips 65PUS8506 + Soundbar Polkaudio MagniFi Mini https://pl.polkaudio.com/shop/polkaudio-wireless/magnifimini podłączałem do telewizora do HDMI ARC i HDMI 2 eARC oraz optycznym i wszędzie ten sam problem: YT, Filmy z Pendrive dźwięk jest OK natomiast telewizja naziemna antena na balkonie dźwięk tylko na kanałach TVP1 i TVP2 na reszcie kanałów brak dźwięku - dodam że jak odpinam soundbar i dźwięk puszczam na głośniki w telewizorze to wszystko jest OK z telewizji naziemnej również. Soundbar wcześniej używałem na Sony który telewizje ma z dekodera VECTRA i tam nie było żadnych problemów. W ustawieniach telewizora też sporo kombinowałem bez rezultatu.

Nie wiem w czym może być problem może przewód antenowy jakiś stary albo HDMI ewentualnie reset SOUNDBARA może powinienem zrobić skoro wcześniej soundbar na innym telewizorze używałem który korzystał z telewizji kablówki VECTRA Na dekoderze - nie wiem.

Jakieś podpowiedzi?
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Reset tv, reset soundbara, odłącz wszystko inne i podłącz pod earc i sprawdź. Kabel hdmi minimum 2.0
 

Adriamo

Member
Podobna sytuacja więc nie zakładam oddzielnego tematu (TV + Soundbar). W momencie podłączenia Soundbara muszę ustawić dźwięk tylko na Soundbar lub tylko TV, bo na 2 urządzeniach na rok jest spore przesunięcie i tworzy się okropny pogłos. Bez różnicy czy wyjście przez HDMI czy optyczne. Czy da się gdzieś to ustawić? Szukałem w wyjściach dźwięku i żadne opcje nie działają.

Model TV jak w 1 poście, czyli Philips 65PUS8506, soundbar mam również tej samej firmy PHILIPS TAB6405/10.

Niestety oglądanie np.filmów z samego Soundbara nie wchodzi w grę, bo dialogi są bardzo kiepskie, za to muzyka z TV jest pozbawiona basów, więc idealne by było działanie TV + Soundbar razem, ale wówczas trzeba zlikwidować to minimalne przesunięcie dźwięku. Czy jest na to jakiś sposób?
 
Do góry