Soundbar Samsung HW-K550 + Samsung KU6400

acero1964

New member
witam

mam pewien problem z soundbarem samsunga hw-k550 podłączonym do tv samsunga ku6400

nie ważne czy soundbar jest podpięty przez kabel optyczny czy hdmi arc występuje pewien problem

dotyczy on opóźnienia dźwięku, oglądając kablówkę opóźnienie dźwięku jest ustawione na 60ms i wszystko się wtedy zgrywa, kiedy jakiś program jest w dolby digital dźwięk się przesuwa o jakieś 10-20ms ale jest to do wyregulowania

do tv podłączona jest również konsola xbox one, tutaj ustawienie opóźnienia jeżeli wynosi 0ms wszystko jest ok kiedy formatem wyjściowym jest PCM

jednak zmiana PCM na Dolby Digital czy DTS skutkuje tym że dźwięk jest opóźniony w stosunku do obrazu na oko o jakieś 10-20ms, suwak do regulacji niestety idzie tylko w prawo co pogarsza jeszcze efekt, to samo w ustawieniach soundbara, aby było dobrze potrzebowałbym opcję minusową...

ten sam problem jest kiedy odtwarzany jest film z dysku zewnętrznego w dolby lub dts a także z youtuba w dolby digital, opóźnienie na 0ms a dźwięk się spóźnia, w PCM na 0ms jest idealnie

zawsze w przeszłości gdy podłączałem do jakiegoś tv kina domowe czy soundbary pamiętam że opóźnienie oscylowało na jakieś 30-50ms

nie wiem co tu wymyślić nie ma opcji poniżej 0ms

ma ktoś może jakiś pomysł ?

konsola jest podpięta do hdmi1

dekoder kablowy hdmi2

po hdmi3 dźwięk do soundbara wraca, przy opcji z kablem optycznym efekt identyczny
 
Do góry