Soundbar pytanie czysto teoretyczne

Mam 3 HDMI w listwie. Jedno już zajęte arc. Zostały HDMI 1 i HDMI 2. Tak właściwie to co mi po nich? Konsolę podłączam przecież do tv. Do czego są ewentualnie pozostałe HDMI, co można do nich jeszcze podłączyč?
 

PiotrekZas

Member
Możesz inaczej podłączyć sprzęty. Do soundbara dekoder, konsole, odtwarzacz itp. a wtedy z soundbara obraz jest przekazywany do TV.
Wtedy na soundbarze wybierasz HDMI 1 lub 2 a nie na TV.
A jak oglądasz TV to dźwięk idzie przez ARC
 

PiotrekZas

Member
Zależy co obsługuje konsola i soundbar. Jeżeli nic więcej niż TV to różnicy nie będzie. O ile masz w TV ustawione, że ma przepuszczać dźwięk taki jak dostaje. Tzw. Bitstream

Jaką masz konsolę, jaki TV, Soundbar?
 
Soundbar mam philips tapb603/10. Konsola i tv to niedaleka przyszłość. Konsola będzie wiadomo 5, tv minimum LG oled 65cx3la lub nowszy. Arc w soundbarze to zwykłe arc, zaś HDMI 1i 2 obsługują dolby atmos, mimo że są HDMI 2.0b.
 

PiotrekZas

Member
To nie będzie różnicy. Wszystko obsługuje Atmos. Ale konsole najlepiej będzie podpiąć bezpośrednio do TV po HDMI 2.1
 

PiotrekZas

Member
No... temat wypalania też na forum jest bogaty w posty. Ja nie decydowałbym się jeszcze na OLEDa. Tym bardziej że w temacie o Philipsie 65pus8102 jeden użytkownik pisał, że mnóstwo OLEDów jeździ do serwisu - po rozmowie z serwisantem.
 
Do góry