Soundbar pasywny

citisus

Member
Szukam dodatkowych głośników do telewizora, które choć trochę by poprawiły nędzny dźwięk z cienkiego odbiornika. Taki soundbar ale bez wzmacniacza, dodatkowych wejść, pilota. Tylko bezpośrednio podpięty do TV i z niego sterowany.
Do lepszego dźwięku mam amplituner i kolumny. Tylko że, do codziennego słuchania nie chce mi się tego włączać.
Szczerze mówiąc nie wiem nawet czy coś takiego istnieje :) Może ktoś się z tym spotkał....
 

mors111

Active member
Bez reklam
Dlaczego? Dźwięk ze współczesnych telewizorów to straszna lipa.
W ostateczności przerobię jakiś uszkodzony soundbar.

masz marny TV , LG 55SM8600 ma nawet całkiem ładny dźwięk , na co dzień nawet nie włączam amplitunera , tylko podczas oglądania filmów
 

citisus

Member
Mam Panasa serii GZ960. Niestety dźwięk jest kiepski. Fizyki się nie oszuka....im cieńszy tv, tym gorszy dźwięk. Można się przyzwyczaić....tylko po co.
 

miroski

Member
Nie wiem czy są pasywne soundbary ale czegoś tu nie rozumiem. Jak miałby taki soundbar być podłączony do TV?
 

citisus

Member
Nie wiem czy są pasywne soundbary ale czegoś tu nie rozumiem. Jak miałby taki soundbar być podłączony do TV?

Do gniazdka słuchawkowego. Pytanie tylko czy to gniazdko jest podłączone w szereg z głośnikami czy ma swój osobny wzmacniacz o niskiej mocy. Trzeba by sprawdzić...Ostatecznie można takie gniazdko podlutować...oczywiście po gwarancji :)
 

mors111

Active member
Bez reklam
Jak już to do gniazdka słuchawkowego podłączasz soundbara jako sygnał a zasilanie bierzesz z USB. Widziałem takie. Ale to ma max 2x5w więc niewiele więcej albo i mniej niż sam TV. jedynie że pudełko większe i bas może być większy
 

Disto

New member
Bez reklam
Najprościej, to dobrać się do wnętrza tv i wyjść kabelkami jego głosników i podłaczyć je bezposrednio do głośników sounbara. Oczywiście nie ma pasywnych sounbarów, ale można wykorzystać inne tradycyjne opcje [kolumny gł], czy też np. poważnie uszkodzony sounbar, ale z sprawnymi głośnikami.
Bezposrednio gnazdo słuchawkowe się nie nada ze względu na małą moc wyjściową, Zazwyczaj takie wyjście zasilane jest bezposrednio z wzmacniacza tv, ale poprzez jakiś układ dodatkowej rezystancji - gdyby ją pominąć to moglo by to zadziałać
 

citisus

Member
Jak już to do gniazdka słuchawkowego podłączasz soundbara jako sygnał a zasilanie bierzesz z USB. Widziałem takie. Ale to ma max 2x5w więc niewiele więcej albo i mniej niż sam TV. jedynie że pudełko większe i bas może być większy

Doczytałem w instrukcji i chyba słuchawki są na osobnym wzmacniaczu bo gniazdo jest uniwersalne ...z regulacją pasma (bo można do niego podłączyć suba).
Ale pomysł z USB jest ciekawy. Panasonic ma USB 3.0 czyli 5V, 900mA. 4,5 W dla zwykłego codzienndgo słuchania może wystarczyć. I tak jak piszesz...średnio i niskotonowy głośnik + wieksza skrzynka.

Może poszukam gdzieś uszkodzony soundbar i dokonam małej przeróbki. Jakby było za cicho to zawsze,e można podłączyć do głośników telewizora poprzez dodatkowe gniazda.
 
Do góry