Soundbar/kino z bezprzewodowym "tyłem"

Damian91

New member
Cześć,

z uwagi na warunki (kanapa na środku pokoju, za nią półka z miejscem na satelitki) i brak możliwości sensownego zamaskowania kabli poszukuję rozwiązania po części bezprzewodowego.

Sprzęt podpięty ma być pod telewizor (najprawdopodobniej TCL C70) i służyć ma głównie jako (kolejność wykorzystania):

1) Lepsze głośniki dla TV,
2) Filmy - oglądając Star Wars fajnie byłoby usłyszeć nadlatujący za sobą statek :)
3) Muzyka - głównie coś z Youtube lub Spotify - TV lub telefon jako źródło.

Nie chciałbym używać dwóch pilotów do obsługi. Podpięte pod TV mają reagować na głośniej/ciszej.

Pozytywne opinie wyczytałem o JBL Bar 5.1 oraz Philips Fidelio Ex (tylko który model jest obecnie dostępny, E5? E6?). Co możecie doradzić? Jest jeszcze coś co warto rozwazyć?

Jedyne moje obawy co do takiego rozwiązania to żywotność akumulatorów. Będzie kiepsko gdy za 3 lata w pełni naładowane nie wytrzymają 2.5 godzinnego filmu...

Pozdrawiam! ;)
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Philips od kilku lat oferuje tyły bezprzewodowe i zdaje to egzamin do dzisiaj. W wypadku JBL masz tę przewagę, że na stałe możesz tyły zasilić poprzez USB.
 

Damian91

New member
Zdaję sobie sprawę, że to jest zawsze bardzo subiektywna ocena ale miałeś może okazję słuchać E6 i 5.1? Jak to wypada wg Ciebie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mamy je na odsłuchu.
Obydwa graja bardzo dobrze.
Bar 5,1 ma większą moc i bas.
Fidelio ma lepszy środek.
Więcej ma być do kina czy do muzyki ?
 
Do góry