Soundbar kilka opcji, czy ktoś słuchał

JaRule

Member
Dzień dobry, cześć.
Zastanawiam się nad takimi soundbarami:
- Philips Fidelio B95
- Sonos Arc
- LG Sp8y (2021)

Nie miałem okazji odsłuchać żadnego, kompletnie. Jedynie suche dane z rtings, ale to i tak niewiele mówi. Lg został wyżej sklasyfikowany niż Sonos. Mimo gorszych wyników w Atmos i Surrund. Ale to tylko wyniki...
Marzył mi się Fidelio, ale nigdzie praktycznie nic o nim nie ma. Przeraża mnie w nim wielkość suba. Mam mały salon 16m2 i taki sub pod tv zrobi swoje. Nie jestem też fanem basu, a mieszkanie jest w bloku, więc nie chcę sąsiadom uprzykrzać życia.
Sonos, wydaje mi się ok. Nie ma suba, a basy sa podobno przyzwoite z samej belki. Minusem jest brak Dolby Vision itp. ale czy to minus, jeśli podepnę belkę pod tv i konsolę też pod tv. Nie wszystko pod belkę jak niektórzy zalecają. Wtedy też przeciez odpali się DV na Netflix, zgadza się? Mam LG G1.
LG - wiadomo mam taki tv, więc kompatybilnie będzie ok. Cena belki też jest dużo niższa. Przepłacać nie chcę, nie oglądam filmów i muzyki aż z taką częstotliwością. Plusem jest to że w LG tv i belka mogą sobie grać razem. Minusem znowu sub, jednak mniejszy niż w Fidelio. Otwór w subie skierowany jednak z boku, a nie od dołu. Jaka jest tutaj różnica.
Którą belkę polecicie bardziej, a która mniej. Z góry dziękuję za pomoc.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ok ale ile masz max kasy bo LG ma też wypasione soundbary , które produkuje dla nich firma Meridian ?
 

JaRule

Member
Ok ale ile masz max kasy bo LG ma też wypasione soundbary , które produkuje dla nich firma Meridian ?

Dlatego podałem też LG :) - chociaż nie wiem kompletnie jak to gra i ile w tym magii marketingu, a ile pomocy Meridian. Chciałbym konkretnie tylko coś z powyższych modeli, ponieważ wspierają też Atmos. Samsunga miałem Q70R - bardzo fajnie grał. Nie chcę już jednak Samsunga, nie chcę też Yamahy, którą też miałem. One niestety Atmos nie wspierają. Chciałbym wybrać coś z powyższych trzech. Jednak w necie jest za mało info, a nie miałem okazji też żadnego słyszeć.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
LG GX np. też wspiera DA za 2599 zł
A wysoka półka SN11 (Meridian)- full wypas też z DA.

Philips BT89 za 2299 zł też wspiera

Z Twoich wybrałbym Fidelio.
Ale trudny do kupienia.
 

JaRule

Member
Słuchał ktoś może tego Sonosa? Organizacyjnie dla mnie najlepiej bo bez suba, a mały basik też tam jest. Fidelio ma trochę zbyt duży sub, jeszcze większy niż w LG.
Na Rtings też najlepiej wypada Sonos, a Fidelio nigdzie nie widziałem testu :(
 

omnia

New member
Marka Fidelio od Philipsa jest kontynuacją znanej na rynku marki słuchawek. Niestety nie mogę więcej pomóc, w sklepach z elektroniką raczej nie widuje się takich drogich sprzętów audio.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
I tak i nie.
Marka Fidelio to ni marka słuchawek ale to dział wyższej półki audio Philipsa.
Fidelio obecnie jest jedna partia w EuroRTV - dostępne soundbary.
Sonos też gra dobrze, ale żaden nie zagra tak dobrze bez suba jak z subem.
No chyba że Ambeo - ale ten kosztuje 10.000 zł
 

Ahmaret

Member
Posiadam fidelio tylko model wyżej b97 i jak dla mnie robi na prawdę dobra robotę. Jeśli chodzi o problemy które występowały dotyczące suba to zostały naprawione i teraz jest wypasik. Głośniki odczepiane po założeniu maskownic prezentują się elegancko. Na baterii ok 10godzin. Ja wybierałem między jbl 9.1 a fidelio i fidelio wygrało głównie wyglądem bo prezentuje się ślicznie. A jeśli chodzi o właściwości muzyczne obstawiam że w tej półce dla normalnego Kowalskiego będą nie wyczuwalne.
 

bartolini9

New member
A ja z kolei mam pytanie, jak sprawuje się Harman Kardon Citation Multibeam 700 ? Czy bez dodatkowego subwoofera daje to jakoś radę? Cena jest dość przystępna w porównaniu np do BOSE Soundbar 700. Szukam dobrej belki bez suba (może być opcja na przyszłość), powinien mieć eARC i Dolby Atmos.
 
Ostatnia edycja:

JaRule

Member
Czy jesteś w stanie porównać LG do tego Fidelio?
Sosnos odpada bez suba... Odsłuchiwałem i nie ma sensu. Nie lubię basów, jednak sonos jest totalnie za słaby bez suba.
Wybieram między LG nowy modelem... SP8Y (3.1.2) lub właśnie Fidelio. W fidelio obawiam się suba, na pewno bym zmniejszyl bas. Ten sub ma jednak chyba pod spodem bass reflex i ogólnie sub jest spory. Ja też pod spodem mam sąsiadów, a mój salon gdzie jest tylko sprzęt raptem 16m2. Chcę, żeby było bardziej jakościowo niż głośnościowo.
Za LG przemawia to, że mam też tv G1, więc mógłbym to fajnie sparować. Sub jest mniejszy i bas reflex jest z tyłu.
Pytanie czy fidelio dobrze radzi sobie z muzyką. Do filmów wiadomo, że jakaś przewaga będzie na LG.
Sam już nie wiem, a przepłacać nie chcę.
 
Do góry