Soundbar (jbl5.1 vs ray danz) czy kino domowe

matek1990

New member
Witam wszystkich, stoję przed wyborem nagłośnienia do salonu, w pierwszej kolejności padł pomysł na soundbar za <2k ale będąc nawet w dużym markecie odczułem przewagę np. Jbl5.1 czy 9.1 względem standardowych zestawów za ok. 1,5k ale wtedy pojawił mi się dylemat czy brać:
JBL5.1
JBL9.1 (czy warto dopłacić 1k)
zestaw RX-V485 + Taga Harmony TAV-606 v.3 (sumarycznie wyjdzie podobnie jak JBL 9.1 ale czy warto zagracić pół salonu?)

czy na takim metrażu w ogóle jest sens w to iść czy lepiej kupić np. Ray Danz 9030 i zaoszczędzić 2-3k (bardzo polecany, a nie miałem okazji go porównać)

Rzut salonu na poniższym screenie. Metraż: 17,3.
Zastosowanie 90% filmy, 10% muzyka. Nie jestem audiofilem.
W salonie nie ma problemu z poprowadzeniem przewodów więc bezprzewodowość nie jest wymagana.
Budżet: ok 4k maksymalnie, ale pod warunkiem że różnica pomiędzy 1,5-2k a 4k będzie olbrzymia dla zwykłego Kowalskiego.

Tv to: philips 49pus6561 (tak wiem że nie obsługuje dolby atmos, ale kino/belkę chciałbym kupić już przyszłościowo pod wymianę tv lub xboxa)

Czy takie kino (bardzo podstawowe) będzie lepsze do filmów niż dedykowane w tym celu soundbary?

screen.png


Najważniejsze dla mnie wymagania to: na wyłączonych nie mogą brzęczeć :p (pewnie oczywistość ale mam sparzenie po starym 12-letnim kinie panasonica)
 

r4m

New member
Co do Ray-Danz to może i grają ładnie jak na 3.1, ale w podobnych pieniądzach (promocja -500 zł) można teraz dostać LG SL8Y (3.1.2), który gra lepiej (wiem bo mam). Ray-Danz miał u mnie problemy z synchronizacją dźwięku z obrazem, odpalały się mega długo i bardzo często nie mogłem sterować głośnością z pilota od TV (połączenie przez HDMI ARC) dopiero przełączenie np na bluetooth i powrót do HDMI ARC powodował, że sterowanie głośnością wracało. Masakra nie polecam tego zestawu naprawdę jest przereklamowany grubo...
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Różnica jest ogromna na korzyść JBL BAR 9.1, Kino wymiata, a Ty małego pomieszczenia nie masz więc przyda się mocniejszy subwoofer.
 
Do góry