Soundbar do ok. 3.000 zł - Focal/JBL?

Qóba

New member
Cześć,
niestety, z uwagi na powierzchnię mieszkania oraz układ salonu z aneksem kuchennym, jestem zmuszony zrezygnować z budowy kina domowego 5.1 i postawić na soundbar.


Sporo na ich temat już czytałem i jestem świadomy tego, że soundbar zagra gorzej niż amplituner + kolumny, ale nie bardzo widzę inne wyjście w obecnej sytuacji.


Co do budżetu to oczywiście chciałbym wydać jak najmniej i już wstępnie myślałem o JBL SB 350 lub JBL SB 400, natomiast przeglądając opinie na innym forum, napotkałem się z opiniami, że warto jest dołożyć "trochę", tj. około 1.000 zł i kupić soundbar Focal Dimension.


Czy Waszym zdaniem zagra on o wiele lepiej od JBL SB 350 lub SB 400?


Miałem okazję go posłuchać w salonie Denona i dość pozytywnie mnie zaskoczył, jednak miałem okazję słuchać jedynie muzyki, a nie np. efektów filmowych czy też koncertowych.

Przeglądając fora mam takie typy:
1. JBL SB 350
2. JBL SB 400
3. HK SB 26
4. HK SB 30
5. Focal Dimension
6. Yamaha YSP-2500


Doradzicie proszę? Ma służyć w 60% do filmów (blu-ray), 20% koncertów (rock), 20% muzyki (rock).


Dzięki, pozdrawiam.
 

szybal

Banned
Witam jak masz salon z aneksem odradzam soundbar
Dźwięk w soundbar musi sie odbić zeby był chociaż delikatny efekt sourand
Mam podobny rozkład i miałem topowy model Yamahy ysp4000 który kosztował sporo i mimo kalibracji itd.efekt słaby
 

Qóba

New member
Dzięki za odpowiedź - tylko czy Twoim/Waszym zdaniem różnica w jakości dźwięku JBL vs Focal jest warta dopłacenia niemałej różnicy? JBL to koszt ok. 1800 zł, Focal min. 3800 zł.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wybrałbym Albo Fidelio B5 Albo Harmana SB35, dla niebieskich masz specjalną ofertę.
 

Qóba

New member
Co do Philipsa mam jakieś obawy o jakość o żywotność tego sprzętu, wiem, że to bardzo subiektywna opinia..

A czy mieliście może okazję odłuchać sprzęt Naim Mu-so? Jak wrażenia?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Co do Philipsa mam jakieś obawy o jakość o żywotność tego sprzętu, wiem, że to bardzo subiektywna opinia..
Mnie ta firma coraz bardziej przekonuje, audio i AGD wykonane bardzo przyzwoicie i mało awaryjne.
O TV się nie wypowiem, bo tutaj mnie nie przekonali ;)

Zerknij też na KEFa, DefTecha
 

Henry

Active member
Bez reklam
Nie pamiętam modelu, był dosyć smukły i kosztował coś ok. 3 tyś +,
Grał całkiem przyjemnie, akurat koncert Floydów był na nim odtwarzany i całkiem, całkiem ;)

Oczywiście nie zamykaj się też na inne, wcześniejsze propozycje.
Im więcej porównasz/ posłuchasz, to nie będzie tylu dylematów, co by było gdyby... :)
 

Qóba

New member
Słuchałem w weekend Naim'a i kurcze, powiem szczerze, że zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie..

Tylko to czego się trochę obawiam w tego typu sprzętach, w porównaniu do tradycyjnych zestawów typu 5.1 czy 2.1, to kwestia ich awaryjności.. Jak tu coś się zepsuje to pewnie już kaplica? Przy tradycyjnym układzie zawsze można wymienić jedną kolumnę czy amplituner.

Jakie jest Wasze zdanie w tej kwestii?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie musisz sie martwić o awaryjność . Naim to światowa marka.
Jak będziesz niebieski masz specjalnaą cenę .
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
h109AUTL16N-o_lifestyle5.jpg
 
Do góry