SOUNDBAR do kina i muzyki

bieniu21

New member
Cześć, poszukuje projektora dźwięku, którego zadaniem będzie "zastąpienie" zestawu stereo. Precyzując, potrzebuje czegoś co zajmie mało miejsca (brak miejsca na kolumny), poradzi sobie w kinie domowym, ale da radę również w stereo. Pomieszczenie to salon + kuchnia (łącznie około 52 m2), wysokość 274 cm.
Budżet 5500 - 7500 zł.
Dodam, że na tylne surroundy nie mam miejsca.
Prośba o eksperckie doradztwo doświadczonych użytkowników :)
Dzięki
 
Cześć, poszukuje projektora dźwięku, którego zadaniem będzie "zastąpienie" zestawu stereo. Precyzując, potrzebuje czegoś co zajmie mało miejsca (brak miejsca na kolumny), poradzi sobie w kinie domowym, ale da radę również w stereo. Pomieszczenie to salon + kuchnia (łącznie około 52 m2), wysokość 274 cm.
Budżet 5500 - 7500 zł.
Dodam, że na tylne surroundy nie mam miejsca.
Prośba o eksperckie doradztwo doświadczonych użytkowników :)
Dzięki
Cześć , to pewnie pomogę bo sprawę znam z autopsji , jeśli chcesz kupić raz a dobrze i zamknąć temat bez straty czasu i pieniędzy to bierz Sennheiser Ambeo , tak tak wiem jest droższy ale dobre rzeczy kosztują, dodam że miałem wcześniej kino Onkyo TX-RZ 810 i Klipsch Referece 280 z centralnym RP - 450 sprzedałem to i tak jak Ty chciałem zamienić na dobrze grający soundbar , przed Ambeo miałem jeszcze zestaw Bose 700 na próbę , jestem muzykiem wyczulonym na brzmienie mam w kolekcji dużo koncertów DVD/Bluray i ten system naprawdę daje radę , dokupiłem tylko subwoofer bo z żadnego soundbara nie uzyskasz mocnego niskiego basu , masz pytania to pisz polecam też testy w sieci sporo tego jest na pewno pomogą w wyborze .
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Cześć, poszukuje projektora dźwięku, którego zadaniem będzie "zastąpienie" zestawu stereo. Precyzując, potrzebuje czegoś co zajmie mało miejsca (brak miejsca na kolumny), poradzi sobie w kinie domowym, ale da radę również w stereo. Pomieszczenie to salon + kuchnia (łącznie około 52 m2), wysokość 274 cm.
Budżet 5500 - 7500 zł.
Dodam, że na tylne surroundy nie mam miejsca.
Prośba o eksperckie doradztwo doświadczonych użytkowników :)
Dzięki
Harman Citation BAR + SUB w Twoim przypadku zrobi robotę.

https://www.citation.com.pl/
 

bieniu21

New member
Dzięki. Jaki sub polecacie do ambio? Czy ktoś z Was (na bazie doświadczenia) jest w stanie porównać taki zestaw z HK citation BAR + SUB? Wyjdzie pewnie sporo drożej, pytanie czy warto.
 
Dzięki. Jaki sub polecacie do ambio? Czy ktoś z Was (na bazie doświadczenia) jest w stanie porównać taki zestaw z HK citation BAR + SUB? Wyjdzie pewnie sporo drożej, pytanie czy warto.
Miałem 2 na testy , SVS 2000 i Klipsch R-115 sw , został Klipsch , faktycznie najlepiej będzie jak gdzieś go odsłuchasz bo to nie kupno kabelka do tv , i wtedy dozbierasz , dopożyczysz i go kupisz .
 

bieniu21

New member
Zastanawiam się finalnie nad HK Citation plus w przyszłości dedykowany sub. Mam tylko problem z brakiem gniazda USB - często korzystam z muzyki na pendrive. Czy macie jakieś rozwiązania (alternatywy sprzętów) w tym zakresie? Czy pen podłączony do TV i przekaz HDMI lub optycznym do soundbara zdaje egzamin?
 

bieniu21

New member
Precyzując pytanie, jaki odtwarzacz płyt/pamięci USB sprawdzi się do HK citation?

Moje drugie pytanie dot. nowego produktu Klipsch a mianowicie Klipsch 54a soundbar, orientuje się ktoś kiedy będzie w sprzedaży w Polsce? Może ktoś już miał okazje go słuchać ?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Po optyku lub HDMI ARC muzyka daje radę. Jednak najlepiej sprawdza się spotify/tidal z komórki, bo leci wtedy po chromecast i baaardzo dobrze się to sprawdza w praktyce.
 

Daniel 39

New member
Ambeo

Cześć , to pewnie pomogę bo sprawę znam z autopsji , jeśli chcesz kupić raz a dobrze i zamknąć temat bez straty czasu i pieniędzy to bierz Sennheiser Ambeo , tak tak wiem jest droższy ale dobre rzeczy kosztują, dodam że miałem wcześniej kino Onkyo TX-RZ 810 i Klipsch Referece 280 z centralnym RP - 450 sprzedałem to i tak jak Ty chciałem zamienić na dobrze grający soundbar , przed Ambeo miałem jeszcze zestaw Bose 700 na próbę , jestem muzykiem wyczulonym na brzmienie mam w kolekcji dużo koncertów DVD/Bluray i ten system naprawdę daje radę , dokupiłem tylko subwoofer bo z żadnego soundbara nie uzyskasz mocnego niskiego basu , masz pytania to pisz polecam też testy w sieci sporo tego jest na pewno pomogą w wyborze .

Witam , prezentem moim było zakup Amboe , jest dobrze ale brakuje faktycznie dołu , czy można prosić cie jaki subwoofer kupiłeś do ambeo . Ja dzwoniłem do sklepu muzycznego i polecają Klipsch SPL 120 , co myśleć o tym sub... 🧐
 
Do góry