Soundbar czy kolumny

Dioner

New member
Siema
Zamówiłem nowy telewizor samsunga i w gratisie dostelem soundbar Samsung q600c . Dokupiłem do tego tyle głośniki swa 9200 s.
Zestaw jest w drodze. Jeszcze nie zdążyłem posłuchać ale
Teraz przyszło mi namysł żeby oddać głośnik , sprzedać gratis i dołożyć do amplituner yamaha lub cos podobnego z kolumnami .
Miał ktoś może możliwość użytkowania takiego zestawu ?
Co do amplitunera myślałem o yamaha rx-a4a lub rx a6a plus dwie kolumny i subwoofer
Wielkość pokój około 3 m na 5m .
Wiem budżet nie ten sam ale wole trochę dołożyć i mieć na lata niż zmieniać co roku
Macie może jakieś sugestie ?
 

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
Chciałem sprawdzić jak grają dzisiejsze soundbary i jakiś czas temu zamówiłem Samsunga q990c. Dwa dni pozniej zwróciłem. Jednak amplituner i kolumny to o wiele lepsze granie, więc dobrze kombinujesz.
 

Dioner

New member
Mam soundbara ze starym telewizorem M450 Samsung . Mam wrażenie ze coraz gorzej gra lub głuchy jestem .
Zawsze znajdzie się trochę miejsca . Tym bardziej planuje trochę odświeżyć pokój wiec można by było ładnie kable schować .
Co do amplitunera zastanawiam sie którego wybrać . W przyszłości chciałbym rozbudować do 5.1 . Myślałem o yamaha jak pisałem wyżej .
Tv będzie Samsung QN95c
Zestaw bym potrzebował do oglądania netflixa a muzyka to yt spotfily itp . Nie jestem audiofilem ale lepsza jakość słuchania jest plusem
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A ile masz max kasy ?
Jakie masz kolumny ?
Jak duży pokój ?
Ile czasu % do muzyki a ile czasu do filmów ?
 

Dioner

New member
Nie mam jeszcze kolumn
Pokój jest powiedzmy 3 metry na 5 metrów .
Podejrzewam ze 60% filmy i 40% muzyka .
Co do kwoty to myślałem o yamaha rx a6a £1800 w uk i dwie kolumny do £1000/1200 . Potem będę chciał dokupić subwoofer centralny i tyle głośniki
Wiec powiedzmy do 15k zł na amplituner i kolumny
Ewentualnie subwoofer do 3k jeśli coś dobrego jest w tej cenie
 

Dioner

New member
Bardziej myślałem o rx a6a lub denon 6700h
Kolumny Np monitor audio silver lub bronze ewentualnie bowers wilkins , kef i dali tez mogą być .
Wole kupić na początek dwie lepsze kolumny i z czasem rozbudować niż cały zestaw .
Niestety nie mam możliwości w najbliższym czasie podjechać do sklepu i posłuchać
 

Dioner

New member
AV yamaha rx a6a jest już w drodze . Została kwestia głośników . Mogę trochę zwiększyć budżet . Zastanawiam się nad monitor audio silver 300 . Czy ktos może się wypowiedzieć na ich temat . Co innego byście polecili w tej cenie ?
 
Do góry