Soundbar + ampli

kiboll

New member
Witam,

Prosze o porade.
Kilka lat temu kupilem Onkyo TX-NR509 i zestaw glosnikow QUADRAL QUINTAS 6500 5.0 CZARNY.

Po przeprowadzce do nowego domu nie mam gdzie postawic glosnikow (dodatkowo nie mam juz fazy na super dzwiek, puszczanie kabli w listwie itp).

Wymyslilem taki plan: sprzedam zestaw glosnikow bo i tak 3 leza na strychu. Zostawie Ampli bo TV ma tylko 2x HDMI i dokupie soundbara (do 1 tys. zl) ktory zastapi mi obecnie uzywane dwa glosniki i przy okazji zakryje dziure z ktorej wychodza kable nad szafka wiec estetyka znacznie sie poprawi.

Czy taki zestaw jak TV+ampli+soundbar ma sens ?
Mozecie polecic jakiegos soundbara do 1 tys. zl ?

Ostatecznie moglbym sie pozbyc ampli i zostac przy TV+soundbar. Kase za ampli i glosniki moglbym przeznaczyc w calosci na soundbara.

Z gory dzieki.
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Sam soudbar ma w sobie wzmacniacz i przynajmniej kilka wejść hdmi dla różnych źródeł.
Nie potrzebujesz już amplitunera.
Za 1000 pln , to szału nie będzie.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Sprzedaj wszystko i kup porządny soundbar ! Za ok 2,5-2,7k dostaniesz porządny sprzęt i to bezprzewodowy jak nie chcesz kabli puszczać !
 

mors111

Active member
Bez reklam
Sprzedaj wszystko i kup porządny soundbar ! Za ok 2,5-2,7k dostaniesz porządny sprzęt i to bezprzewodowy jak nie chcesz kabli puszczać !

a jak podoba się dźwięk przestrzenny to Philips Fidelio , jak nie to belka + mocny sub i też będzie pełen uśmiech
 

kiboll

New member
A mozecie jeszcze doradzic za ile puscic taki zestaw ? Nie chce zarobic, poprostu zeby starczylo na soundbar ze sredniej polki.

Quadral Quintas 5000 + Onkyo TX-NR509

Kupione w 2013 lub 2014 (nie pamietam dokladnie), stan dobry (widac lekkie rysy i przetarcia na glosnikach) wszystko w pelni sprawne oprocz przyciskow zglasniania na pilocie ampli.
 

kiboll

New member
Dzieki. czekam na kupcow na OLXie

W tym JBL 2.1 subwoofer jest bez przewodowy i nie musi stac pod TV mam nadzieje ?
Gdzie zalecane jest postawienie tego subwoofera ? W ktoryms z rogow sciany ?
 
Do góry