soundbar a może zestaw?

kh29228

New member
Cześć, w najbliższym czasie kupuję nowy TV. Na 99% będzie to Samsung 65q70r. Będę chciał do niego dokupić zestaw grający. 80% oglądania to filmy, 10% sport, 10% kanały informacyjne. Filmy oglądam z Netflixa.
Najpierw chciałem Yamahę YAS-207, ma tryb DTS Virtual X, który symuluje surround i ma bardzo dobre opinie, np. na rtings.com Potem zacząłem myśleć czy może jednak jakiś soundbar, co ma więcej głośników. Potem myślę, może Yamahę Bar 400, bo ma obsługę Cast czyli bezprzewodowo dołożę tylne satelity. Potem pomyślałem, że po co satelity - może sounbarowy surround jest wystarczająco dobry.
Obecnie tatalnie się zakręciłem

Analizowałem m.in YAS-207(9), YAS-2070, Bar400, Cambridge TVB2, oczywiście samsungowego Q60. Budżet najchętniej do 2k PLN.


Pomożecie?:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Właśnie wymieniłeś dobre modele. I masz jeszcze :
CA TVB2, Tcl Ray Danz - z Dolby Atmos, Sharp z Dolby, JBL Bar 3,1.
 

Piotr1980

New member
Zobacz Panasonic SC-HTB700, ja kupiłem SC-HTB900 jak był w promocji za 2299 i jestem mega zadowolony. Filmy na Netflix super się ogląda. Na scieżce trueHD i atmos efekt jest najlepszy. Na YouTube wrzucilem dwa filmy poszukaj. Belka waży 6.5 kilo nie to co te plastiki JBL.

d4687f08434184c3f51a79a421bfadee.jpg
 
Ostatnia edycja:

kh29228

New member
O tych Panasonicach piszą bardzo różne opinie, często niestety kiepskie. Cambridge tvb2 to model sprzed 5 lat niestety. Najchętniej wybrałbym coś bez integracji z Alexa itd bo nie lubię być podsłuchiwanym:) yas 207 tego nie ma, ale tez nie ma wifi, co jest fajne.
Głośność grania nie jest kluczowa, bo mam sąsiadów którzy od razu będą interweniować jak cokolwiek usłyszą:)

Czy ktoś ma/miał yas-207 i był niezadowolony?
I drugie pytanie czy virtual dts x w yas-207 (2.1) da podobny efekt jak surround w q60 (5.1)? Co gorsze/lepsze?
 

leszekmw

New member
yas 207 w porównaniu odsłuchowym do np. Q60 to lipa ..
aż się zdziwiłem w media bo czytałem również sporo pochlebnych opinii o 207

co lepsze co gorsze..oto jest pytanie..))
popatrz co jest w Twoim zasięgu tak żebyś mógł kupić sprzęt z satelitami tylnymi bo bez nich słabo z efektami..
i nie kupuj na siłę w pośpiechu bo potem będziesz żałował , czasami lepiej trochę więcej kasy nazbierać żeby potem mieć satysfakcję ..
 

kh29228

New member
To stety/niestety nie jest kwestia dozbierania większych funduszy. One są. Po prostu moja żona uważa ze nawet tysiak za głośnik to zbędny wydatek:)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
jak nie chcesz bajerów tylko jakość audio to poczytaj o Focal Dimension.
W cenie ok. 2 tys zmieścicsz sie z samą belka bez suba. Gdzieś ostatnio widziałem promo. Uwierz, że basu wystarczy, a i sasiedzi sie uciesza ;)
Miałem Yamahę w domu na testach. Niby dobrze, do momentu porównania z Focalem.
 
Ostatnia edycja:
Do góry