Soundbar ~500zł

adamos19

New member
Witajcie
Chciałbym w najbliższym czasie dokupić soundbar do swojego telewizora, żeby uzyskać lepszy dźwięk niż to co oferują wbudowane głośniki. Nie jestem audiofilem więc nie potrzebuje drogiego sprzętu. Do tej pory zadowalałem się dźwiękiem z komputerowego zestawu 2.1 logitech ;-) Soundbar będzie na stałe podłączony do telewizora LG 32" (nie pamiętam modelu) oraz dodatkowo przez bluetooth do laptopa i iphona. Zależy mi na uzyskaniu możliwie ciekawszego i głębszego dźwięku niż to co oferują wbudowane głośniki, ale nie chciałbym przekraczać granicy 500-600zł bo widziałem że za te pieniądze można już dostać sporo listew z czego niektóre nawet z subwooferem. Pokój mam dosyć wąski więc odległość od głośnika wyniesie ~2m, a dźwięk jaki będzie odtwarzał to głównie filmy, czasem gry i okazyjnie jakaś muzyka. Dodam jeszcze, że z każdej strony telewizora jest 1-2m wolnej przestrzeni więc nie powinno być problemów z symetrycznym odbijaniem dźwięku.

Soundbary, które udało mi się dziś znaleźć w internecie to:

Sony HT-CT80

Samsung HW-F355

LG LAS350B

Samsung HW-J355

Panasonic SC-HTB18EG-K

Sony HT-CT60BT

Jest jeszcze kilka opcji bez subwoofera, ale wydaje mi się, że jak listwa ma zewnętrzny subwoofer to zawsze będzie grała lepiej od tych bez subwoofera:

JBL SB100

Philips HTL2100

Boston Acoustics TVee 10 black

Samsung HW-J250

Yamaha ATS-930


Mieliście może styczność z tymi urządzeniami? które z nich warte są uwagi? oraz czym kierować się podczas wyboru?

Serdecznie dziękuję za pomoc.
 

adamos19

New member
Dziękuje za odpowiedz. SB200 troszkę wykracza poza mój budżet, ale SB100 rozważałem jako opcje bez subwoofera. Znalazłem rownież pozytywne opinie na temat Sony HT-CT60BT jednak temat był sprzed roku wiec może przez ten czas pojawiły sie ciekawsze urządzenia. Np HT-CT80 które ma wyższy model i wyższa cenę w teorii powinno być lepszym rozwiązaniem.
Generalnie soundbar bez subwoofera byłby dla mnie lepszym rozwiązaniem ze względu na mała ilośc miejsca w pokoju jednak jeśli mam płacić za to płaskim dźwiękiem to znajdę dla niego jakiś kąt :wink:
 

adamos19

New member
Rozmawiałem z blackninja na temat cen, ale w moim zakresie wciąż pozostaje tylko JBL SB100. Jest to dobra opcja jako listwa bez subwoofera, ale mam wrażenie ze te z subwooferem z automatu musza grać lepiej :) po długich analizach wstępnie wybrałem dwa:
LG LAS350B - ponieważ produkty lg zbierają pozytywne oceny w tym przedziale cenowym +jest ładny+ mam telewizor kg wiec obsłudze go jednym pilotem. glosniki 2x25W +70W sub
SONY HT-CT80 - Ht-ct60 zbierał dużo pozytywnych opinii a to jest chyba jego następca o mocniejszych głośnikach i subwooferze. Niestety słabszy od LG

POmozecie mi któryś wybrać ? ;)
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Jak sie nie mylę to do SB100 można podłączyć subwoofer.

B009AZSYC2.JBL_SB100_BCK_LRG.jpg


W komplecie niestety go nie ma ale za to możesz kupić coś lepszego i nie jesteś skazany na te z zestawów.
 

adamos19

New member
Może i tak, ale cena na poziomie 500zł za sam soundbar powoduje, że na subwoofer zostaje mi max 100zł, a nie sądze, że uda mi się coś ciekawego dorwać w tej cenie (bo budżetu zwiększać nie chce).
Może BlackNinja dorzuci mi do soundbara jakiś sub. w gratisie ;)
 
Do góry