Sounbar Philips HTL5140B

qba77

New member
Witam
Planuję zakup jakiegoś soundbara w przedziale cenowym 1000zł-1200zł. Wstępnie mój wybór padł na Philipsa HTL5140B. Może ktoś się podzielić opiniami na jego temat i czy jest wart swojej ceny (1099zł w EURO AGD). Może polecacie ewentualnie coś lepszego w tym przedziale cenowym. Telewizor do jakiego będzie podłączony to Samsung EU48JU7000.
Dzięki za pomoc i pozdrawiam,
 

qba77

New member
5140 bardzo dobry soundbar w dobrej cenie
Co do dźwięku przestrzennego bez fajerwerków

Dzięki. A orientuje się ktoś może jak to jest z wyjściem optycznym w telewizorach Samsunga - ja mam JU7000. Wyczytałem, że optyczne wyjście dźwięku jakie jest w tym telewizorze wypuszcza tylko dźwięk stereo a nie wielokanałowy? Przeczytałem gdzieś na forum , że we wszystkich TV Samsunga mimo podłączenia przez kabel optyczny z soundbarem emitowany będzie i tak tylko sygnał stereo. Dopiero po podłączeniu soundbara np z dekoderem telewizji cyfrowej uzyskamy lepszą jakość dźwięku czyli namiastkę dźwięku przestrzennego na tyle ile może dać nam soundbar. Zamierzam kupić soundbara Philipsa HTL5140B i chciałem go połączyć z moim 48JU7000 kablem optycznym gdyż jest to chyba lepsze od HDMI, ale z tego wynika , że będzie tylko stereo. Więc może lepiej soundbara połączyć kablem optycznym z dekoderem telewizji cyfrowej, ale wtedy to co będę odtwarzał z internetu czy z dysku zewnętrznego w TV poleci tylko przez głośniki telewizora.
Czy ktoś może to potwierdzić, że tak jest faktycznie?
Chciałbym tak podłączyć soundbara aby cieszyć się dźwiękiem przestrzennym (tyle ile daje soundbar) zarówno podczas oglądania telewizji cyfrowej jak i odtwarzania filmów z USB.
 
Do góry