SONY XR55 A90J - 55 cali

Pakus

New member
Od kilku dni szukam TV do jasnego salonu, rozmiar 55 cali (na 100%). Początkowo budżet 5500zł, zwiekszony do 6000 zł
Jak to zwykle bywa, im więcej czytam opini i recenzji tym trudniej podjąć decyzję i zmieścić się cenowo.

Z początku wszystko wskazywało na wybór SONY X90L jednak po wizycie w sklepie i obejrzeniu go na żywo nie zrobił na mnie wrażenia - przez słabe czarne barwy oraz efekt bloomingu (szczególnie białe napisy na czarnym tle). Zdecydowałem, że musi być OLED + minimum 100hz + Android/Google TV (potrzebna aplikacja do IPTV).

Idealnym TV na moje potrzeby wydaje się SONY A80L tylko ta cena trochę wysoka i nie idzie w parze z rozsądkiem.
W Mediaexpert widzę wyprzedają powystawowe SONY XR55A90J z 2021 roku za 5500 z pełną gwarancja producenta, ale to bardziej należy traktować jako używane, a nie nowe.
Technologicznie chyba nie ma dużej róznicy pomiędzy tym modelem a A80L. - co sądzicie? Czy jest w ogóle mozliwość sprawdzic w TV ile ma przepracowanych godzin?

Ewentualnie najlepszym wyborem zostaje chyba Samsung S90C(Tizen), Philips 718 i Panasonic LZ1000E. HISENS i TLC odpada.

Dajcie znać co myślicie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja wybrałbym zdecydowanie Oled TV.
W klasie cenowej masz :
  • 55Oled 707 za 4499 zł
  • 55C31 za 5299 zł
  • 55B33 za 4699 zł
  • 55Oled 718 za 5199 zł
Na Sony kasy nie wystarczy.
Ale te grają świetnie.

Dodatkowo do każdego masz pakiet gratisów o wartości 5000 zł
 
Do góry